Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκησε τον Κύδωνα και πάει φουλ για τον τελικό με το Μαρούσι (64-60)!

Έστω και με δυσκολία, ο Κάδμος πήρε αυτό που ήθελε απέναντι στον Κύδωνα, επικράτησε με 64-60 στο εξ αναβολής αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο και πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο Μαρούσι την Κυριακή, για ένα τελικό που ενδεχόμενη νίκη θα φέρει την ομάδα της Θήβας πολύ κοντά ακόμα και στην άνοδο στη Β’ Εθνική!

Το ματς πάντως δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Αναστασίου, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 10 πόντους (25-35), για να μειώσει στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου  σε 30-35.

Στη γ΄περίοδο όμως, με επιμέρους σκορ 20-6 ο Κάδμος αποκατέστησε την τάξη και με σωστή διαχείριση στο τέλος έφτασε στη νίκη με 64-60 αν και αγχώθηκε με τον Κύδωνα να γίνεται απειλητικός με κύριο όπλο την ευστοχία του από την περιφέρεια.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:13-15,30-35,50-41,64-60.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Γιάννου, Στεφάνου 1, Παπαδάκης 2, Γκρινιάρης 22 (2), Τσιριμώκος 4 (1), Τσαπρούνης 2, Χαράτσης 16 (2), Δρακάκης 4, Μητρόπουλος 9 (1),Πανταζής 4.

ΚΥΔΩΝΑΣ(Σδράκας): Υφαντόπουλος 6(1), Αλεξίου 28 (4), Τσαμπάς 1, Μπαγάκης 13 (3), Κολερετάκης 2, Λιονάκης, Κοντογιάννης 10.