ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 49-78

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 49-78

Με τη νίκη στις αποσκευές της επέστρεψε από τη Θήβα το παιδικό τμήμα της Παναγίτσας, που επικράτησε του Άρη με 49-78, καθαρίζοντας τον αγώνα στο β’ ημίχρονο, καθώς μέχρι τα μισά της αναμέτρησης οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει με 27-26 υπέρ των γηπεδούχων.

Στη συνέχεια η Παναγίτσα ανέβασε στροφές, έπαιξε πολύ καλή άμυνα και με επιμέρους σκορ 22-52 σε αυτό διάστημα έφτασε δίκαια στην τελική επικράτηση με 49-78.

Διαιτητές: Χαϊνά-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 10-12, 11-23, 11-29.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Κουτσοβασίλης): Παπαϊωάννου, Βρακάς 1, Τζαβίδας, Καραδόπουλος 20 (3), Λυμπερίου 8 (1), Μουλάρας, Αστέρης, Πέττας 2, Γιαννάκης, Πελώνης, Χάλιος 14, Γδοντάκης 4.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Τόλιος 4, Ντουζίδης, Καρυστινός 7, Μπαρμπούρης 11 (1), Παρμενίδης, Μιχαήλ 21, Γεωργακόπουλος 8 (2), Χατζητσοπάνης, Σπύρου, Μπλέτσας 16, Κόνιαλης, Καμπιώτης 11.