FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΧΒΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 51-59

‘Φωτιά’ πήρε η κορυφή στο β’ όμιλο των εφήβων καθώς ο Αλέξανδρος Αρτάκης νίκησε στη Χαλκίδα το αήττητο μέχρι σήμερα ΧΒΑ με 59-51 και αυτές οι δύο ομάδες μαζί με την Παναγίτσα θα διεκδικήσουν μέχρι τέλους τις δύο πρώτες θέσεις της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Ο Αλέξανδρος ξεκίνησε εντυπωσιακά και προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 9-26.

Το ημίχρονο τελείωσε 24-38, με το ΧΒΑ να ανεβάζει ταχύτητα στη συνέχεια μειώνοντας σε 41-45 στη γ’ περίοδο και 43-45 στις αρχές του δ’ 10λεπτου.

Ο Αλέξανδρος διατήρησε το προβάδισμα στη συνέχεια φτάνοντας στο τέλος στη μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 59-51.

Το ΧΒΑ πάντως κατάφερε να μην χάσει το αβαντάζ στις διαφορές πόντων στα μεταξύ τους παιχνίδια, διατηρώντας το πλεονέκτημα έχοντας το +10 του πρώτου γύρου.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-26, 24-38, 41-45, 51-59.

ΧΒΑ (Μπρατσιάκος): Χροναίος 14, Μπρατσιάκος 14 (3), Μπαρώτας 14 (1), Σταθόπουλος 3, Τζάνης 6, Γιαπλές, Μούντριχας, Αγκάλιου, Σταυρουλάκης, Νάτσιος, Μάλλιαρης.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας 11 (1), Μπλέτσας 5, Μακρύγιαννης 10 (1), Τσιλινίκος 13 (1), Κατόλης 7 (1), Παναγιωτίδης 2, Σοροβός, Δαύρης 11.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.