Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΚ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 71-64

Τη νίκη πήρε η ΑΚ. Ιστιαίας απέναντι στον Φιλαθλητικό με 71-64 για τον β’ όμιλο της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ με το ημίχρονο να είναι 30-33. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και το τέλος της τρίτης περιόδου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 50-50.

Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου η ομάδα του Γάτσου έκανε ένα επιμέρους σκορ 21-14 και πήρε τη νίκη.

Την ομάδα του Φιλαθλητικού, ακολούθησαν στην Ιστιαία μόλις 5 (!) παίκτες κάτι το οποίο είναι φανερό και στις συνθέσεις.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Παστήρας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 14-17, 20-17, 21-14.

ΑΚ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γάτσος): Αλεξίου 14 (1), Μιχαηλίδης 26 (4), Πέτρου Δ. 11, Σουβατζής 1, Πέτρου Γ. 1, Μαγκλαβάνης, Κακογιάννης 12, Γκατζούρης 2, Κατσούρας 4, Καλαβάτσης.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Μανώλης): Λυμπερόπουλος 16 (1), Τουλούμης 13, Μιχόπουλος 12, Μανώλης 16 (3), Παπαδόπουλος 7.