Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Τέλος σε μία επιτυχημένη σεζόν! (ΠΕΝΤΕΛΗ-ΛΟΚΡΟΣ 83-66)

Ο Λοκρός ηττήθηκε με 83-66 μέσα στην Πεντέλη δίνοντας το τελευταίο του παιχνίδι για φέτος, κλείνοντας τη χρονιά με ήττα σε μία σεζόν όμως που σίγουρα αφήνει γλυκιά γεύση.

Η ομάδα του Ζαρονικόλα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 21-19 στο 8’ και η περίοδος τελείωσε 26-22 υπέρ της Πεντέλης. Ο Λοκρός προσπάθησε να μειώσει τη διαφορά όμως βρέθηκε να χάνει με 13 πόντους διαφορά στο ημίχρονο (47-34).

Στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου οι γηπεδούχοι ανέπτυξαν και  μεγαλύτερη διαφορά φτάνοντας το σκορ στο 65-45 και πήραν τη νίκη με 83-66.

Διαιτητές: Μακρής-Κώτσου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-22, 21-12, 17-11, 19-21.

ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης):Παπανδρέου 8, Γεωργακόπουλος 9 (1), Λίτσο 21 (5), Αποστολόπουλος 7 (1), Νάσης 3 (1), Πάλλης 10 (2), Μπίκος 5 (1), Μπαλούκος 20.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος,  Μπόλματης 2, Μπουλαντζάς, Σάκοτα 19, Μάτος Αν. 14, Μάτος Αγγ. 21 (2), Ρετσινάς 8 (1).