Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Ο Μεδεώνας στη Β’ Κατηγορία! (Νίκησε τον Αλέξανδρο με 67-61)!

Την άνοδο στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ πανηγυρίζει η ομάδα του Αριδά μετά τη νίκη της στο σημερινό αγώνα μπαράζ απέναντι στον Αλέξανδρο Αρτάκης με 67-61, στο ουδέτερο κλειστό της Θήβας.

Ο Μεδεώνας ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με τον Αλέξανδρο να ισοφαρίζει σε αρκετές περιπτώσεις το σκορ στη γ’ και δ’ περίοδο αλλά τον Σταυρίδη με καθοριστικούς πόντους στα τελευταία λεπτά να δίνει το προβάδισμα και τη νίκη-άνοδο στην ομάδα από τα Άσπρα Σπίτια με 67-61.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 40-34, 54-50, 67-61.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Ταμπίτσικας 16, Αγάθης 2, Ζαργάνης 3 (1), Σωτηρίου 5 (1), Αντωνίου 19 (1), Σταυρίδης 8 (1), Ζώνας 4, Αριδάς 6, Καρναχωρίτης 4, Βέργος.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΤΑΚΗΣ (Πανούσης): Καζάνας 38 (1), Αρβανίτης, Μπλέτσας, Κεμανές, Παύλου, Κακαβάς 5 (1), Βοσνιάδης 2, Τσιλινίκος 6 (1), Κατώλης 2, Παναγιωτίδης 4, Σοροβός 2, Δάβρης 2.