Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΣΥΛΛΑΣ 90-83

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Παράταση-ανατροπή και παράπονα!

ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΣΥΛΛΑΣ 90-83

Θρίλερ ανάμεσα σε Μπούκαλη και Σύλλα με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να επικρατήσουν στην παράταση έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα η Μπούκαλη που προηγήθηκε με 7 πόντους στο τέλος πρώτης περιόδου, όμως οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ στο β’ δεκάλεπτο 11-30 πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 30-42.
Στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου, ο Σύλλας έφτασε να προηγηθεί και με 19 πόντους, όμως εκεί άρχισε η αντεπίθεση των γηπεδούχων. Οι παίκτες του Στεργίου κατάφεραν να ισοφαρίσουν 5 λεπτά πριν το τέλος με το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο πόντο ως το τέλος.
Στα τελευταία δευτερόλεπτα με την ομάδα της Μπούκαλη να είναι μπροστά με 2 πόντους, οι φιλοξενούμενοι ευστόχησαν σε lay-up κάνοντας το 73-73 που ήταν και το σκορ της κανονικής διάρκειας.
Στο έξτρα πεντάλεπτο με οδηγό τον Φούρλα η Μπούκαλη πήρε ένα προβάδισμα 6-7 πόντων το οποίο διατήρησε και έφτασε στην τελική επικράτηση με 90-83.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ζάχος και Χουσιάδας, από τους οποίους έχουν πολλά παράπονα οι φιλοξενούμενοι, με τον Τομαρά να βλέπει 7 παίκτες του να αποβάλλονται από το παιχνίδι με 5 φάουλ!
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 11-30, 18-10, 25-21 (καν. διαρ.), 17-10 (παρ).
ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 13, Παπαγεωργίου Β., Γρανιτσιώτης 17 (1), Γκούμας, Λάππας 36 (1), Τιμπλαλέξης 3, Σακκάς, Αθανασίου 4, Παπαδημητρίου 17 (2).
ΣΥΛΛΑΣ (Τομαράς): Πολίτης 10 (2), Αγαπητός 16 (1), Σούρας, Βογιατζής, Θεοδώρου 15, Χριστόπουλος, Χράπαλος 2, Φιλίππου 15 (2), Παπανικολάου 23 (5), Μαυρομιχάλης 3, Αθανασίου, Φακίτσας 2