FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα! (ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΛΟΚΡΟΣ 69-67)

Ο Λοκρός αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Αργοναύτη, γνωρίζοντας την ήττα με 69-67 στις λεπτομέρειες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Ζαρονικόλα ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκε με 17-23 στο 10’. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ με 40-40. Το προβάδισμα εναλλασσόταν, όμως καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να πάρει κάποια διαφορά ασφαλείας, ώστε να σφραγίσει τη νίκη.

Στο τελευταίο λεπτό η ομάδα του Αργοναύτη πέρασε μπροστά με 69-67, με τον Λοκρό να έχει την τελευταία επίθεση, όπου αστόχησε σε σουτ που θα του έδινε τη νίκη με τον Καλογερόπουλο.

Αξίζει να σημειωθεί, πως η ομάδα της Αταλάντης έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα και επισημαίνει πως ο Αργοναύτης στην τελευταία περίοδο σκόραρε τους 12 από τους 16 πόντους του με βολές.

Διαιτητές: Καρανικόλα-Μαλγεκάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 23-17, 13-14, 16-13.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 13 (3), Κομματάς 2, Τσίγος 7, Τσικούνας 15 (1), Σιλιτσίδης 4, Τύρλας 10, Ζερβός 14, Θωμάς 2.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 6, Κεχρής 9 (1), Πάσσας, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 13 (1), Μάτος Αγγ. 23 (2), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 11.