Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΑΔΜΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 75-65

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Μεγάλη νίκη!

ΚΑΔΜΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 75-65

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Κάδμος που επικράτησε του ΓΑΣ Βασιλικού με σκορ 75-65, πετυχαίνοντας την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη με ανατροπή στο β’ ημίχρονο, όταν κατάφεραν και γύρισαν από το -8 του ημιχρόνου (26-34).

Το Βασιλικό παρότι βρήκε λύσεις στην επίθεση από διάφορους παίκτες εκτός του Κικίδη, δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα του ημιχρόνου γνωρίζοντας τη 2η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα και σε ένα όμιλο όπου τα πάντα είναι ανοικτά για τη συνέχεια!

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 14-17, 26-15, 23-16.

ΚΑΔΜΟΣ (Δεφίγγος): Μπατσούλης, Κόλλιας Α. 2, Αναστασίου 20 (2), Φίλης Ι., Κουτσούμπας Δ. 17 (2), Δαλαμάγκας Χρ., Κάβουρας Χρ. 12, Παρθένης Στ. 4, Θανάσαινας Β. 11 (3), Ζυγομήτρος Η., Μπόγρης Λ. 9, Χασάπης Π.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γεωργίου): Τσαλκιτζής Α. 6 (2), Καρυστινός Γ. 13 (3), Καψούλης Ι. 15, Κόκκορης Γ. 8 (2), Κούτρας Ν. 4, Γιάνναλος Α., Μπέλλος Χ. 6, Κικίδης Π. 7, Κατσαρός Ι. 2, Ψαριανός Χ., Μακρυγιάννης Ι. 4.