Uncategorized Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 38-61

Μεσημεριανός περίπατος στη Χαλκίδα!

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 38-61

Περισσότερο με…ξεμούδιασμα και χαλαρή προπόνηση, παρά με αγώνα για την Α’ ΕΣΚΑΣΕ έμοιαζε το ματς του Ληλάντιου με την Μαλεσίνα, καθώς οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους, επικρατώντας με το επιβλητικό 38-61.

Το ματς δεν αντέχει σε κριτική, μια που οι φιλοξενούμενοι ήταν τουλάχιστον μια ταχύτητα μπροστά από τους παίκτες του Βελισσαράκου, που για αρκετούς από αυτούς φαίνεται πως τα χρόνια παίζουν το δικό τους ρόλο στην απόδοσή τους…

Το ματς κρίθηκε από νωρίς, με την ομάδα του Δαδίτσιου να προηγείται με 5-15 στην α’ περίοδο και το ημίχρονο να τελειώνει με 16-31.καν1

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν ‘ματώνοντας’ τα στεφάνια, η Μαλεσίνα διατήρησε τη διαφορά πάνω από τους 15 πόντους και το τελικό 38-61 ήρθε δίκαια.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Χατζής.καν 2

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 5-15, 16-31, 27-43, 38-61.

ΠΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ (Βελισσαράκος): Ανδρέου, Κοντογιάννης, Βελισσαράκος 14 (3), Γρηγοράκης 11, Πούλος 5 (1), Χατζηβασιλείου 5, Βεζυρτζόγλου, Γεροντίτης, Αργυρίου, Σφύρλας, Κάργας, Γεδεών 3.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Δαδίτσιος): Βέλλιος 15 (1), Τζεφεράκος 2, Βασιλείου 1, Βίγγος 9 (1), Παπακωνσταντίνου, Ιωακείμ 17 (1), Κατσαγάνης 8, Κατοπόδης 3, Καρφάκης 4, Βουδούρης, Κοτσιομύτας, Μαντζιώρης 2.καν 3

Περισσότερες φωτογραφίες σε νεώτερη ανάρτηση αργότερα, στο photo album του αγώνα…