Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης 4Χ4! Σάρωσε και τον Δούκα με 79-60!

Α2 BASKET

Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης 4Χ4!

Σάρωσε και τον Δούκα με 79-60!

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Γ.Σ.Κύμης στον αγώνα με τον Δούκα, με την ομάδα του Μπρατσιάκου να επικρατεί με 79-60 του Δούκα, κάνοντας το 4/4 και το πάρτι δεν σταματά στην Κύμη!

Πρωτοπόρος, επιβλητικός και…τρομοκράτης για τους αντιπάλους του ο Γ.Σ.Κύμης, δείχνει πως και φέτος είναι έτοιμος για μεγάλα πράγματα.

Απέναντι στον Δούκα, οι γηπεδούχοι πάτησαν τέρμα το γκάζι με το καλημέρα, προηγήθηκαν με 25-9 στην α’ περίοδο και η σεμνή τελετή έλαβε πρόωρο τέλος.

Ο Δούκας προσπάθησε να ξαναμπεί μέσα στον αγώνα, μειώνοντας στο ημίχρονο σε 41-33, αλλά οι γηπεδούχοι παρότι έπαιξαν χωρίς τον Μιλόσεβιτς, πήραν ώθηση από τον κόσμο τους, φτάνοντας σε μια επιβλητική νίκη με 79-60, που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας, μια εβδομάδα πριν από το ντέρμπι στο Περιστέρι, το οποίο μάλιστα θα έχει και τηλεοπτική μετάδοση!

Διαιτητές: Δεσλής, Βαρδάλος, Χαλαμπαλάκης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-9, 16-24, 18-10, 20-17.

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 15, Αράπης 4, Ψαθάς 6, Κακιούζης, Παπαντωνίου 12 (4), Καρινιάουσκας 8, Κατράνας, Σιγκούνας 5, Γκιζόγιαννης  9 (3), Κωνσταντακόπουλος 16 (3), Σκουλούδης, Λόλας 4.

ΔΟΥΚΑΣ (Γούναρης): Καυκής 2, Μιχάλογλου 8 (2), Κουκάς 2, Σπυρόπουλος 4, Καραμπάτσος 11 (2), Περδικάρης 10, Καρράς 2, Μαστόρος 2, Μολφέτας 9 (1) Μιλεντίγιεβιτς 10 (2).