Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 60-67

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόδραση!

ΚΥΝΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 60-67

Με το διπλό απέδρασε από τις Λιβανάτες ο Απόλλων Λιβαδειάς, επικρατώντας του Κύνου με 60-67.

Παιχνίδι για γερά νεύρα ήταν το σημερινό ανάμεσα σε δύο ομάδες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον.

Το πρώτο δεκάλεπτο κύλισε με αρκετή νευρικότητα από τις δυο ομάδες και έληξε ισόπαλο 13 – 13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μια μικρή διαφορά την οποία και διατήρησαν μέχρι το ημίχρονο (20-32).

Στο τρίτο δεκάλεπτο υπήρχε σχετική ισορροπία στην απόδοση των δυο ομάδων και έληξε 44 – 47.

Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου ύστερα από πολλά νεύρα, ένταση και φάουλ το παιχνίδι έληξε υπέρ των φιλοξενουμένων με σκορ 60–67.

Διαιτητές:  Ντάνος – Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 15-19, 16-15, 16-20

ΚΥΝΟΣ (Σκαλτσάς): Κατσιάνος, Παπαθανασίου 2, Σάββας 8 (2), Δούρος 8, Κατσομήτρος, Σταγκίδης 14 (2), Κοτρώτσος, Καλλίνικος, Παναγιωτόπουλος , Τσαρούχας 7, Γεωργόπουλος 10, Σιότροπος 11 (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ  (Βέλλιος): Τόλιας 3 (1), Γιαμάς, Τσεμπερλίδης, Κωνσταντίνου, Μάρκος 16 (1), Καïκης 7, Παππάς 14, Κωτσαδάμ, Γίτσας  5(1), Καρανάσιος 9, Χοτζαλλάρι 11 (1), Παπάζογλου 2.