Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΚΥΝΟΣ-ΦΑΛΑΡΑ 62-47

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Καθάρισε στο τέλος

ΚΥΝΟΣ-ΦΑΛΑΡΑ 62-47

Ξεκίνημα με το δεξί έκανε ο Κύνος Λιβανατών σήμερα στην έδρα του απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της Στυλίδας, Τα Φάλαρα, την οποία κέρδισε με 62-47.

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τις ομάδες με αρκετό άγχος να μένουν σε χαμηλό σκορ και τον Κύνο να είναι μπροστά στο σκορ οριακά με 15-14.

Παρόμοια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο ημίχρονο ισόπαλο 28-28.

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και πολύ μετά την ανάπαυλα με τις ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο όταν ο Κύνος ανέβασε κατακόρυδα την απόδοσή του και με επιμέρους σκορ 19-6 πήρε προβάδισμα ασφαλείας φτάνοντας στη νίκη με τελικό αποτέλεσμα 62-47.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-14, 13-14, 15-13, 19-6.

ΚΥΝΟΣ (Σκαλτσάς): Κατσιάνος, Παπαθανασίου 9 (1), Σάββας, Δούρος 2, Λουκάς, Κατσομήτρος , Σταγκίδης 20 (5), Κοτρώτσος, Παναγιωτόπουλος, Τσαρούχας 14, Γεωργόπουλος 9, Σιότροπος 8 (2).

ΦΑΛΑΡΑ (Λαχανάς): Καρανίκας 1, Κωστούλας 12 (2), Παπανικολάου 3 (1), Λεπίδας 2, Δημητρίου 9, Καρακώστας 2, Καραγιώργος, Λαϊνάς 13, Παττακός 3 (1), Παπαδημητρίου, Χρυσαφόπουλος 2.