Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 52-53

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Διπλό με ανατροπή!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 52-53

Την έκπληξη της αγωνιστικής πέτυχαν τα Εκπ.Μπούκαλη, που νίκησαν το απόγευμα της Κυριακής μέσα στη Λιβαδειά τον Απόλλων με 52-53, σε ένα ματς που δεν είχε καλό θέαμα, αλλά είχε σασπένς και ανατροπή στο σκορ στο τέλος.

Ο Απόλλων ξεκίνησε καλύτερα, προηγήθηκε με 18-8 στην α’ περίοδο και φάνηκε να έχει εύκολο έργο.

Οι φιλοξενούμενοι όμως, ροκάνισαν τη διαφορά και στο τέλος όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Στο 52-50, ο Λάππας πέτυχε γκολ-φάουλ, βάζοντας μπροστά τα Εκπ.Μπόυκαλη με 52-53.

Ο Κολιούκος πήγε σε βιαστικό σουτ τριών πόντων που δεν βρήκε το στόχο και η ομάδα της Λαμίας πήρε μεγάλο διπλό μέσα στη Λιβαδειά.

Διαιτητές: Γερονικολός-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-8, 9-13, 12-15, 13-17.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Τόλιας, Γιαμάς, Δεδούσης, Σκούρας 5 (1), Μάρκος 8, Καϊκης 10, Παππάς 7 (1), Κολιούκος 10, Γίτσας 1, Καρανάσιος 3, Χοτζαλάρι 6, Παπάζογλου 2.

ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Αρσενίου 4 (1), Βάρτσος, Ρήγας, Γρανιτσιώτης 7, Μπαλατσούκας 5 (1), Φούρλας 11 (1), Τζελέπης 1, Καρανίκας, Πάνος 6, Οικονόμου 2, Λάππας 17.