Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Δύο ήττες για Κάδμο και Έσπερο Λαμίας

Δεν τα κατάφερε ο Κάδμος στην Κώ, χάνοντας από τον Ιπποκράτη με 66-58, γνωρίζοντας την πρώτη ήττα μακριά από το γήπεδό του και την τρίτη φετινή στη Γ’ Εθνική.

Αλλά και ο Έσπερος Λαμίας δεν μπόρεσε να συνεχίσει με νίκη μετά το διπλό στην Κρήτη, χάνοντας σήμερα στη Λαμία από τον Τρίτων με 52-62.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 66-58

Από την αρχή πήρε το προβάδισμα στο σκορ ο Ιπποκράτης, διατήρησε μια διαφορά κοντά στους 10 πόντους, για να πάρει τελικά τη νίκη με 66-58.

Ο Κάδμος γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική ήττα και όπως φαίνεται περνάει περίοδο ντεφορμαρίσματος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-17, 36-29, 54-42, 66-58
Διαιτητές: Στρέμπας- Χρηστίδης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Κανενόπουλος): Κουκουράβας 7, Ασημακόπουλος 21, Χαρίσης 13, Ψάλτου 10 (2), Μελεούνης, Γκοράτσας 2, Τσιλιγκίρης, Δημητρίεβιτς, Χρήστου, Σκούφης 4, Τσατάλας 9 (1).
ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ (Αναστασίου): Πανταζής 2, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 16, Τσιριμώκος 15 (2), Χαρατσής 8, Στεφάνου, Τσαπρούνης 2, Δρακάκης 2, Μητρόπουλος 11 (2).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ 52-62

Καλύτερος ο Τρίτων, πήρε από στο γ’ 10λεπτο προβάδισμα ασφαλείας (33-51) για να επικρατήσει τελικά με 52-62.

Ο Έσπερος ήταν καλός για μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά η διαφορά δυναμικότητας ήταν μεγάλη, με τους φιλοξενούμενους να είναι από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-11, 22-29, 33-51, 52-62.
Διαιτητές: Καρακάσης-Κωνσταντινίδου
ΕΣΠΕΡΟΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 8 (2), Σμύρνης 2, Γεωργιάδης, Κούτκιας 1, Στογίλκοβιτς 2, Διαμαντής, Φύκας, Σοφογιάννης Μ. 17 (2), Φούντας 3, Ζαχαράκης 15 (3), Αργύρης, Ξηρός 4.
ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 11 (3), Σμυρλής, Ζαχαριάς, Κουρής 6, Κουκουνιάς 10, Καλατζής 2, Ζακυνθινός 10, Παπαργυρόπουλος 10, Γκαβανόπουλος 2, Ανδρεόπουλος 9, Βερτούδος 2.