Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 68-62

Δύσκολη επικράτηση!

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 68-62

Νέο ροζ φύλλο αγώνος στη συλλογή του Τελεθριακού, με την ομάδα του Παπαδάκη να επικρατεί με 68-62, αλλά τον Αλέξανδρο να κλέβει εκ νέου τις εντυπώσεις, μέσα σε μια δύσκολη έδρα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ, με την ομάδα της Αρτάκης να προηγείται με 13-17 στην α’ περίοδο και τον τελεθριακό να πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 29-27.

Στη συνέχεια, η ομάδα της Β.Εύβοιας με μεγάλο πρωταγωνιστή στην επίθεση του Γιώργο Ρουμελιώτη που πέτυχε 32 πόντους πήρε διαφορά ασφαλείας στο σκορ, ξεφεύγοντας με 10-12 πόντους.

Ο Αλέξανδρος δοκίμασε και πάλι τη γνωστή συνταγή με πρέσινγκ στο τέλος, ο Τελεθριακός πήγε σε βεβιασμένες επιθέσεις και η ομάδα της Αρτάκης μείωσε μέχρι τους 4 πόντους, αλλά ως εκεί αφού οι γηπεδούχοι κράτησαν τον έλεγχο και μαζί τη νίκη με 68-62, στο τελευταίο χρονικά ματς της αγωνιστικής.

Κορυφαίοι των νικητών οι Γ. και Θ. Ρουμελιώτης, αλλά και ο Φακίτσας.

Από τον Αλέξανδρο, καλύτεροι ήταν οι Γκόλιας, Μακρύγιαννης.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Χαϊνά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 16-10, 19-15, 20-20.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Παπαδάκης): Ρουμελιώτης Θ. 10 (1), Ρουμελιώτης Γ. 32 (2), Καστάνας 4, Ρουμελιώτης Α. 1, Μιχαηλίδης, Μπόλματης 2, Δήμου 2, Φακίτσας 7, Τριανταφύλλου 10.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Πανούσης): Κατόλης, Γκόλιας 18 (3), Σπύρου, Καψούλης 5, Νικολάου 10, Βαλήλας 2, Αναγνώστου 4, Μακρύγιαννης 16, Λιαμπότης 7 (1), Δαύρης.