Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 55-66

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Μεγάλο διπλό!

ΚΥΝΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 55-66

Με το διπλό απέδρασε από τις Λιβανάτες ο Πρωτέας Λαμίας κερδίζοντας στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον Κύνο με 55-66.

Η ομάδα του Θεόφιλου Μελισσάρη ήταν καλύτερη, διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε δίκαια στην επικράτηση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 14-20 στην α’περίοδο, με τον Κύνο στη συνέχεια να γυρίζει σε άμυνα ζώνης, δημιουργώντας προβλήματα στην ομάδα της Λαμίας.

Στο β’ ημίχρονο όμως, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ελεύθερα σουτ, είχαν περισσότερη συγκέντρωση στο παιχνίδι τους, φτάνοντας σχετικά εύκολα στο τελικό 55-66.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 11-18, 14-10, 16-18.

ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ (Σκαλτσάς): Σιότροπος 14 (3), Κατσιάνος , Σάββας, Παναγιωτόπουλος, Κατσομύτρος 4, Σταγκίδης 6, Καλλίνικος 2, Τσαρουχάς 14 (2), Γεωργόπουλος 15 (1),

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μελισσάρης): Κωστής 4, Σίγας, Μαλλισιώβας 1, Πολύμερος 16 (3), Τσουκαλάς, Κωνσταντίνου 14 (1), Τριανταφυλλίδης 20 (1), Φαλιάς 10, Συκιώτης, Γκίκας Π., Ρήγας 1, Γκίκας Γ.