ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ΄ΟΜΙΛΟΣ: ΙΤΕΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 67-60

ΕΦΗΒΩΝ Δ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΙΤΕΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 67-60

Πολύ καλό ματς το απόγευμα της Τρίτης στην Ιτέα, με την τοπική ομάδα να παίρνει τη νίκη απέναντι στον Απόλλων Λιβαδειάς με 67-60.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο (33-34), η Ιτέα ξέφυγε με 63-52, για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 0-7 μειώνοντας σε 63-59.

Οι παίκτες του Μωραϊτη, κράτησαν το προβάδισμα στο σκορ στα τελευταία λεπτά, κατακτώντας τελικά τη νίκη με 67-60.

Διαιτητές: Χριστοδούλου

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 15-17, 17-8, 17-18.

ΙΤΕΑ (Μωραϊτης): Παγώνης, Κουτρόγιαννος 18, Κοντογιάννης 4, Πασαλιμανιώτης 16 (1), Οικονόμου, Μπαρτσώτας 4, Βλαχογιάννης 5, Πετράκος 6 (1), Παπαδρόσος, Παύλος, Στοφόρος 6 (1), Σκούρας 8 (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Ζάμπας 2, Ηλιάδης, Παπαγεωργίου, Τόλιας 17, Μαυραγάνης 4, Σταμέλος, Τσεμπερλίδης, Δεδούσης 9 (1), Χοτζαλλάρι 22 (3), Γιαμάς 6.