Uncategorized Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Τέλος πρώτου γύρου, με την Παναγίτσα να είναι μόνη πρώτη με μόλις μια ήττα στο πρωτάθλημα. Η ΑΓΕ Χαλκίδας με καλή απόδοση στις τελευταίες αγωνιστικές, σκαρφάλωσε στη 2η θέση, ενώ τα Οινόφυτα ισοβαθμούν στην 3η θέση με τον Αστ.Αλιβερίου, τον οποίο κέρδισαν σήμερα εκτός έδρας.

Ο Α.Ο.Κύμης με δύο σερί νίκες ξεκόλλησε από την τελευταία θέση, επικρατώντας σήμερα της Αρτάκης, με τον Φιλαθλητικό να είναι πλέον μόνος στην ουρά της βαθμολογίας.

Αναλυτικά:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 75-60

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 97-65

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 50-60

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Α.Ε.ΚΥΜΗΣ 66-61

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9-10/1)

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-Α.Ε.ΚΥΜΗΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)

Α/Α     ΟΜΑΔΕΣ                  ΑΓ.     Β.         Υ-Κ           Ν-Η

1 ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ                     7         13        490-386      6-1

2 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ              7         12        460-438      5-2

3 ΟΙΝΟΦΥΤΑ                     7          11          377-342     5-2

4 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ           7           11       453-446       4-3

5 Α.Ε.ΚΥΜΗΣ*                  7          10        398-404     4-3

6 ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ          7           9        396-463       2-5

7 Α.Ο.ΚΥΜΗΣ                   7           9        432-480       2-5

8 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ         7            8       416-463        1-6

* Η Α.Ε.ΚΥΜΗΣ έχει ένα μηδενισμό.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1. Τσιαχτάνης (Α.Ο.Κύμης) 128

2. Σιδερίδης (Αστ.Αλιβερίου) 123

3. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 122

4. Κολώκας (Α.Ε.Κύμης) 120

5. Ρήγας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 114

6. Μάστορης Θ. (Αστ.Αλιβερίου) 101

7. Κωνσταντίνου (Παναγίτσα) 89

8. Καραβασίλης (Α.Ο.Κύμης) 84

9. Κοκκίνης (Φιλαθλητικός) 80

10. Γανωτής (Αστ.Αλιβερίου) 77

11. Δέδες (Παναγίτσα) 76

12. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 72

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1. Ρήγας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 15

2. Σιδερίδης (Αστ.Αλιβερίου) 14

3. Κουτσός (Α.Ε.Κύμης) 13

4. Δέδες (Παναγίτσα) 12

5. Μάστορης Θ. (Αστ.Αλιβερίου) 11

6. Κολώκας (Α.Ε.Κύμης) 9

7. Στεφανίδης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 9

8. Αργυρίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 8

9. Θωμάς (Α.Ο.Κύμης) 8

10. Καναβάκης (Οινόφυτα) 8

11. Πασπάλας (Α.Ε.Κύμης) 7

12. Σωτηράκης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 7

Σχετικά άρθρα

Αφιέρωμα ΕΣΚΑΣΕ: Οι 268 πρωταθλητές σε όλες τις κατηγορίες!

pannikolaou

Οριστικό: Αναστέλλονται μέχρι νεοτέρας τα τοπικά πρωταθλήματα!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ: Α.Ε. Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς (photo album)

pannikolaou