Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: Ο Κάδμος πέρασε από τη μάχη της Κρήτης

Στην Κρήτη βρέθηκαν σήμερα οι δύο ομάδες της Ένωσης, με τα αποτελέσματα να αφήνουν ανάμεικτα συναισθήματα. Ο Κάδμος πέρασε νικηφόρα με αντίπαλο τον Ηρόδοτο, ενώ ο Έσπερος Λαμίας δεν τα κατάφερε απέναντι στον Κύδων.

ΚΥΔΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 74-53

Μετά την πρώτη περίοδο, ο Κύδων πήρε τα ηνία του αγώνα, ξέφυγε στο ημίχρονο με 41-30 και ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του στη συνέχεια, πήρε εύκολα τη νίκη με 74-53. Όλα κρίθηκαν στη γ΄περίοδο, όταν οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 19-6.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-22, 41-30, 60-36, 74-53
Διαιτητές: Δημόπουλος-Τσακαλογιάννης.
ΚΥΔΩΝΑΣ (Σδράκας):Βλαχάκης 2, Υφαντόπουλος, Αλεξίου 14 (2), Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 13 (3), Μπερτίδης 2, Μπαγάκης 3, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 20, Λιονάκης 15, Τσαμπάς 3, Κοντογιάννης 2.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 5 (1), Διαμαντής, Γεωργιάδης, Κούτκιας 3, Στογίλκοβιτς 8 (1), Ξηρός 3, Φύκας 2, Σοφογιάννης 16 (3), Φούντας 3, Ζαχαράκης 10 (2), Τσαπούρνας, Αργύρης 3.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-Ε.Σ ΚΑΔΜΟΣ 45-67

Σούπερ εμφάνιση κυρίως στο αμυντικό κομμάτι και μεγάλη νίκη για τον Κάδμο στην Κρήτη επί του Ηρόδοτου με 45-67, που έφερε και πάλι την ομάδα του Αναστασίου στο δρόμο των επιτυχιών.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Δημητριάδης): Δρόσος 6 (2), Σταυρακάκης 2, Μαϊστρέλης 7 (1), Βερτίδος 9 (1), Παναγιωτίδης 5 (1), Καρλάφτης 3, Μίχος, Αλέτρας 3, Μητρόπαππας 5, Χαρωνίτης 5 (1).

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Στεφάνου 2, Πανταζής 11, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 4, Τσιριμώκος 10 (2), Σπηλιωτόπουλος, Χαρατσής 19, Τσαπρούνης 3, Κουμπές, Δρακάκης 10, Μητρόπουλος 8 (2).