ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 60-56

ΕΦΗΒΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 60-56

Στο τοπικό ντέρμπι της Λαμίας, η Αναγέννηση επικράτησε του Έσπερου με 60-56, μετά από παράταση, σε ένα συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα του Κουμπούρα να παίρνει τα σκήπτρα στη συνέχεια διατηρώντας ένα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας, ο Τσαπρατζής ισοφάρισε σε 50-50 για λογαριασμό του Έσπερου οδηγώντας το ντέρμπι στην παράταση.

Στον έξτρα χρόνο, καθοριστικός για τη νίκη της Αναγέννησης ήταν ο Κιούσης, που με τρίποντο έγραψε το 59-54. Ο Φύκας, που σημείωσε όλους τους πόντους του Έσπερου στην παράταση, μείωσε σε 59-56 και ο Λύκος με 1/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό 60-56.

Διαιτητές: Κοτσιμπός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-15, 24-29, 40-38, 50-50 (καν.διάρκεια), 60-56.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Μπλέτσας, Καραχάλιος 2, Αντωνόπουλος 6, Κιούσης 9 (1), Ζέρβας, Καλαντζής, Λύκος 20, Γαλάνης 8, Χριστόπουλος 2, Λασπιάς 9, Στασινός, Μούχο 4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης-Κατσίμπας): Φύκας 18, Αναγνώστου 8, Μερτζάνης, Κουνάνος Ε., Καλαμάρας 4, Καϊλας, Κουφαλιώτης 4, Ζεϊντίτσκι, Κουνάνος Δ. 8, Κοντοκώστας 8, Τσαπρατζής 6.