Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΦΑΛΑΡΑ 73-40

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Στην πρώτη γραμμή οι πιτσιρικάδες!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΦΑΛΑΡΑ 73-40

Εύκολα, όπως αναμενόταν άλλωστε, ο Απόλλων Λιβαδειάς που διανύει περίοδο μεγάλης φόρμας, επικράτησε με 73-40 απέναντι στα Φάλαρα που δεν μπόρεσαν να βρουν λύσεις στην επίθεση ώστε να κοντράρουν τους αντιπάλους τους.

Μόνο στην αρχή οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί, προηγήθηκαν με 0-5 και 8-9 αλλά η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους, που προηγήθηκαν με 17-9 στην α’ περίοδο, αυξάνοντας διαρκώς τη διαφορά στο σκορ στη συνέχεια του ματς, φτάνοντας μέχρι το τελικό 73-40.

Αξίζει να σημειωθεί, πως ο κόουτς των γηπεδούχων μοίρασε το χρόνο συμμετοχής, αφήνοντας σε ολόκληρο το 4ο  10λεπτο τους 5 παίδες που είχε στη δωδεκάδα του πάνω στο παρκέ, οι οποίο και τα πήγαν περίφημα!

Διαιτητές: Γερονικολός-Τσάλλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-9, 42-19, 64-28, 73-40.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Παπακωνσταντίνου 2, Παπαγεωργίου 5, Κουβαράς 4, Ζάππας 1, Μάρκος 12 (1), Σκούρας 6, Παππάς 18, Ηλιάδης 2, Γίτσας 6 (2), Καρανάσιος 8, Χοτζαλάρι 7 (1), μακρής 2.

ΦΑΛΑΡΑ (Λαχανάς): Καρανίκας 5 (1), Κωστούλας 6 (1), Παπανικολάου 3 (1), Λεπίδας 3 (1), Δημητρίου 3, Καρανάσιος 1, Καραγεώργος, Λαϊνας Ε. 10, Ντινόπουλος 9, Λαϊνάς.