Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΣΥΛΛΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 49-71

Χαλαρό διπλό!

ΣΥΛΛΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 49-71

Εύκολο έργο είχε ο Τελεθριακός στην Αιδηψό, κερδίζοντας με 49-71 το Σύλλα, πετυχαίνοντας μια ακόμα νίκη, που τον βάζει πλέον στο παιχνίδι ακόμα και για την είσοδο στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν αντίσταση από τον Σύλλα μόνο στην πρώτη περίοδο (8-13), με τους παίκτες του Δαδίτσιου να επιβάλουν στη συνέχεια πλήρως το ρυθμό τους, να κάνουν ένα επιμέρους σκορ 6-22 στη β’ περίοδο κλείνοντας το ημίχρονο με 14-35.

Το υπόλοιπο του αγώνα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το Φώτου να δίνει χρόνο συμμετοχής στους πιτσιρικάδες και τον Δαδίτσιο από την άλλη πλευρά να μοιράζει το χρόνο και παράλληλα να προφυλάσσει τον τραυματία Θ.Ρουμελιώτη που δεν χρειάστηκε να αγωνιστεί.

Ο Σύλλας μάζεψε κάπως τη διαφορά προς το τέλος, με το 49-71 να είναι το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Ζάχος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-13, 14-35, 31-62, 49-71.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολίτης 2, Μακαντάσης 5 (1), Μαυροζούμης Στ. 10, Αγαπητός, Μαυροζούμης Θ. 12, Παπασταμάτης, Σαλιγκάρας, Παπαγεωργίου, Φλώρος 2, Φώτου 5 (1), Ματάκιας 8, Νιάρχος 5.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος): Κολιάτος, Ρουμελιώτης Γ. 23 (3), Καστάνας 14 (1), Ρουμελιώτης Αν. 8 (2), Μέτα 2, Τζελέπης 6 (1), Μιχαηλίδης, Μπόλματης 8 (1), Δήμου, Φακίτσας, Τριανταφύλλου 10.