Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΤΛΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 47-53

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκησε και το…κρύο!

ΑΤΛΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 47-53

Πολικές θερμοκρασίες επικρατούσαν εντός του κλειστού του Καρπενησίου, με την Προοδευτική να παίρνει δύσκολα αλλά ταυτόχρονα και δίκαια τη νίκη με 47-53.

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να προσαρμοστούν στις ειδικές συνθήκες του αγώνα, είχαν 10/28 βολές, αλλά με όπλο την εμπειρία τους διαχειρίστηκαν στα τελευταία λεπτά μια μικρή διαφορά στο σκορ, κατακτώντας τελικά την πολύτιμη νίκη με 47-53.

Οι γηπεδούχοι στηρίχτηκαν στην πολύ καλή τους άμυνα, άφησαν καλές εντυπώσεις αλλά δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο γνωρίζοντας στο τέλος την ήττα στις λεπτομέρειες με 47-53.

Διαιτητές: Ζάχος-Σαμαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 26-30, 42-44, 47-53.

ΑΤΛΑΣ (Μπουμπούρης): Σταλίγκας 3 (1), Κολοκυθάς 14 (2), Καλοπίττας, Κουτρουμάνος, Λέρης 4 (1), Κούρλος, Χατζιάρας, Χόνδρος 14 (1), Σαμαντάς 2, Κωστής 5 (1), Καδάς 5, Λερογιάννης.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Νίκας): Κυριάκος 6, Σταθουλόπουλος Κ. 5 (1), Τσελεκούνης Σ., Δάρρας 15 (2), Ξυδιάς 4, Χρυσοβέργης 8, Λυκούσης, Μαρμαρινός 15, Σταθουλόπουλος Ν.