Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: Διπλό στα Πατήσια ο Κάδμος!

Πέρασε και από τα Πατήσια ο Κάδμος κερδίζοντας με 73-79 τον Σπόρτιγκ και πλέον όλα είναι ανοιχτά ακόμα και για την άνοδο, με την ομάδα του Αναστασίου να περνάει από μια ακόμα δύσκολη έδρα δείχνοντας ικανή για όλα…

Αντίθετα ο Έσπερος Λαμίας γνώρισε μια ακόμα ήττα αυτή τη φορά από τον Πρωτέα Βούλας με 93-49.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΚΑΔΜΟΣ 73-79

Μεγάλο διπλό για τον Κάδμο που επικράτησε με 73-79 του Σπόρτιγκ, έχοντας το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Η ομάδα της Θήβας έκανε ένα πολύ καλό δεύτερο 10λεπτο, όταν με επιμέρους σκορ 10-20 πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 34-41.

Στη γ’ περίοδο ο Σπόρτιγκ πλησίασε στο καλάθι, αλλά στο τέταρτο και καθοριστικό 1ολεπτο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τις λύσεις από την περιφέρεια, κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνος με σκορ 73-79.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-21, 34-41, 56-58, 73-79.
Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 10, Τσαμπής 36 (5), Παπαπέτρος 15 (2), Κοιλάκος, Χατζηνικόλας 4, Χασάπης, Καραμπάτος 2, Αγγελής 6.
Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου 2, Πανταζής 13, Παπαδάκης 6 (2), Γκρινιάρης 24 (1), Τσιριμώκος, Χαρατσής 19 (2), Τσαπρούνης 8, Γιάννου, Μητρόπουλος 3 (1), Κουμπές, Δρακάκης 4.