Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-45

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 57-45

Με το δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας η Δόξα Διρφύων, που επικράτησε στην πρεμιέρα των Ακαδημιών Χαλκίδας με 57-45.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς πήγαινε πόντο-πόντο (28-27), με τους γηπεδούχους στη γ΄περίοδο να κάνουν ένα επιμέρους 14-9 ξεφεύγοντας στο σκορ με 42-36. Το ντέρμπι είχε χαμηλό σκορ, οπότε αυτή η διαφορά ήταν αρκετή για τους γηπεδούχους, που μάλιστα την αύξησαν προς το τέλος, φτάνοντας στο 57-45.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Αναστασίου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-11, 16-16, 14-9, 15-9.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ (Μάντζαρης): Τσολάκος 9, Δούκας 11, Ρόγκας 8 (1),  Σαρατσής 4, Ιγκμπινόβια, Κατσικάς, Καλογιάννης 13,  Γραμματικόγιαννης 6,  Χονδρός 4, Μπασούκος,  Πνευματικός 2.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γυφτονικολός-Γκρινιάρης): Κόκκορης 21 (3), Μασλατζίδης 2, Μπρατσιάκος 3 (1),  Ιωάννου 4, Καραπάντζα 7 (1), Σταθόπουλος Δ. 1, Ταρλας 4, Σταθόπουλος Κ., Αφράτης, Μπιλάλης 2, Ντουμάνης, Γιαπλές 1.