Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΙΝΟΦΥΤΑ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 63-53

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Στο κόλπο των play-off!

ΟΙΝΟΦΥΤΑ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 63-53

Νίκη που διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες για είσοδο στα play-off ανόδου πέτυχαν τα Οινόφυτα, που επικράτησαν σήμερα το απόγευμα του Φιλαθλητικού με 63-53.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν εύκολο έργο, καθώς ο Φιλαθλητικός που έπαιζε ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή, ήταν πολύ καλός χάνοντας στις λεπτομέρειες στην τελευταία περίοδο.

Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 32-32, με τους παίκτες του Χρήστου να ανεβάζουν στροφές στη συνέχεια ξεφεύγοντας με 49-43 για να επικρατήσουν τελικά με 63-53, με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Κικίδη που πέτυχε 14(3) πόντους και τον Γιαννακάκη που είχε 17 (4) πόντους.

Τα Οινόφυτα, θα παλέψουν όπως όλα δείχνουν μέχρι τέλους μαζί με την ΑΓΕ Χαλκίδας για το δεύτερο εισιτήριο για την είσοδο στα play-off, ενώ ο Φιλαθλητικός θα παίξει όλη τη χρονιά στο ματς με τον Α.Ο.Κύμης που θα κρίνει και την παραμονή.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Τσάμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 32-32, 49-43, 63-53.

ΟΙΝΟΦΥΤΑ (Χρήστου): Καλαμάρας 1, Κικίδης 14 (3), Βλάμης 2, Μπουρμάς 2, Αργυρός 11, Καλπούζος 8, Καναβάκης 2, Γιαννακάκης 17 (4), Σκλιάς 7, Παππάς, Αντωνίου, Λαψάνης.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Κιάκος): Κολλάρος 9 (1), Σανιδάς 8, Κιάκος 9, Κιάκης 3 (1), Γαλάνης 3 (1), Μπεληγιάννης 15 (1), Κοκκίνης 4, Σκλήρας, Κυτίνος, Καλαπόδης.