Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΔΡΟΣΙΑ-ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ 89-78

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΡΟΣΙΑ-ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ 89-78

Πολύ καλή εμφάνιση και πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για τη Δροσιά, που επιβλήθηκε με 89-78 της Ιστιαίας, σε ένα ματς με εξαιρετικό θέαμα για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Οι παίκτες του Αργυρίου είχαν ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο όταν με επιμέρους σκορ 35-20 έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά με 49-34, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Στα μεγάλα… πιστόλια, ο Βαρδάκης της Δροσιάς νίκησε στα σημεία τον Γερογιώργη της Ιστιαίας, πετυχαίνοντας 33 πόντους έναντι 31 του αντιπάλου του, ενώ σούπερ επιθετική μέρα έκανε και ο Τσαντσαράκης με 27 πόντους!

Διαιτητές: Μαμασούκα-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 35-20, 20-22, 20-22.

ΔΡΟΣΙΑ (Αργυρίου): Τσαντσαράκης 27 (1), Αφράτης Σπ. 7 (2), Φαράντος 2, Βαρδάκης 33 (3), Βασιλείου, Κόρδης 2, Πουρνάρας 11 (1), Ζούσης, Μάρκου 3, Κουτσιμάνης 4, Αφράτης Σπ.

ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γάτσος): Αλεξίου 6, Σταμούλος, Πέτρου Δ.20, Πέτρου Γ. 4, Γερογιώργης 31 (5), Κακογιάννης 6, Γκατζούρης, Κοπανέλος, Θαλασσινός 10, Κατσούρας 1.