Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 67-49

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 67-49

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πήρε ο Παπαθεοδώρου που νίκησε σήμερα το βράδυ τις Ακαδημίες Χαλκίδας με 67-49.

Οι νικητές, πήραν από την αρχή προβάδισμα ασφαλείας, ξέφυγαν με 20-10 στην α’ περίοδο και 40-24 στο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν την απόδοσή τους στη συνέχεια χωρίς όμως να γίνουν απειλητικοί για τον Παπαθεοδώρου.

Διαιτητές: Μαμσούκα-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-10, 20-14, 9-8, 13-17.

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (Σαράπης): Τοτός, Ριζούλης 6, Γκιζιώτης, Μανώλενας, Μιχαήλ 17, Βασιλείου 19 (4), Μήτρογλου 2, Σαρδελής, 4, Μπρούζος, Γιάνναλος 5, Μαρκόπουλος, Τριανταφυλλίδης 14.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γυφτονικολός): Παρασκευάς, Μπρατσιάκος, Ιωάννου 14 (1), Καραπάντζα 2, Σταθόπουλος Δ. 4, Ντουμάνης, Κόκκορης 10 (2), Νείλας 4, Τάρλας 8, Αφράτης 4, Σταθόπουλος Κ. 3 (1), Μασλατζίδης.