ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΣΥΛΛΑΣ 42-60

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΣΥΛΛΑΣ 42-60

Ένα δεκάλεπτο χρειάστηκαν οι Κορασίδες του Σύλλα για να συνέλθουν, να πάρουν τη νίκη με 42-60 απέναντι στον μαχητικό Άρηκαι να τσεκάρουν και τυπικά το εισιτήριο της συμμετοχή τους στον τελικό της Κυριακής 28 Φλεβάρη στην Αταλάντη, απέναντι στο αντίστοιχο τμήμα του Απόλλων Χαλκίδας.

Μετά το 17-11 του 1ου δεκαλέπτου, ο Σύλλας αντέδρασε, μείωσε στο ημίχρονο σε 27-25 και με επιμέρους σκορ 8-27 στη γ’ περίοδο εξασφάλισαν τη νίκη.

Διαιτητές: Χαϊνά-Τσάμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 10-14, 8-27, 7 -8

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός): Νίκα, Ρουπάκα, Τσεμπελίκου 3, Γερμανού 3, Καρρά 11, Παπαγεωργίου 17, Φιλίππου 2, Μαργέτη Α. 2, Μαργέτη Μ. 2, Ηλιοπούλου, Μασάλα, Χαλιού.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου) : Ρηγοπούλου 5(1), Καπόλου, Καπλάναϊ 2, Μαστρογιαννοπούλου 2, Λούμη, Νίτσογλου 8, Φώτου, Τσαβόνι 33 (1), Πατσούρα , Καρμάι 7, Υδραίου, Προδρομίτη 3