Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ε.ΚΥΜΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 55-64

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Πέρασε και από την Κύμη!

Α.Ε.ΚΥΜΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 55-64

Με το διπλό πέρασε από την Κύμη η Παναγίτσα επικρατώντας με 55-64 της Α.Ε.Κ., εξασφαλίζοντας έτσι την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα από τις δύο ομάδες και το ημίχρονο να τελειώνει με 34-33 υπέρ της Κύμης.

Στη συνέχεια η Παναγίτσα με καλή άμυνα και με αιχμή του δόρατος στην επίθεση τον Σαράπη μέσα από το καλάθι και τον πολύ καλό Γεωργακόπουλο από την περιφέρεια, πήρε το πάνω χέρι στο ματς, εξασφάλισε μια μικρή αλλά σημαντική διαφορά, που τις έδωσε στο τέλος μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-18, 34-33, 42-46, 55-64.

Α.Ε.ΚΥΜΗΣ (Κατράνας): Εμμανωλίδης, Γλύκος, Καλυγιώργης 4, Κουτέλος, Θεοδώρου 2, Κουτσός 14 (3), Μπασινάς, Βάχλας 4, Χατζόπουλος 9 (1), Μπασινάς Χ., Σιδεράκης 22 (3).

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σεβαστόπουλος 4, Γεωργακόπουλος 15 (5), Καρυστινός, Δέδες 6, Κωνσταντίνου 6, Σαράπης 17, Μπέλλος 12, Ματθαίου 2, Τσατσαρώνης 2.