Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ 67-43

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ 67-43

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας ο Απόλλων Χαλκίδας επικρατώντας της Δροσιάς με 67-43 μετά από καλή εμφάνιση.

Η Δροσιά έμεινε πίσω στο ημίχρονο με 35-23, στη γ’ περίοδο μείωσε στους 3 πόντους (42-39), αλλά στη δ’ περίοδο ο Λυμπερόπουλος ‘κουβάλησε’ τον Απόλλων στο δρόμο της επιτυχίας, με τους γηπεδούχους να τρέχουν ένα επιμέρους σκορ 25-4, κατακτώντας τη νίκη με 67-43.

Οι ηττημένοι έχασαν στο τελευταίο 10λεπτο τον Βαρδάκη με τραυματισμό, ενώ είχαν και πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Τσάμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11, 17-12, 7-16, 25-4.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Λυμπερόπουλος 10, Λυμπέρης 5 (1), Τζάνος 10 (3), Ιντζίδης 4, Μιχελής 2, Γεωργίου, Τσώκος 9, Σότο 10, Μανώλης 7, Μήλος 5, Ιωάννου 4.

ΔΡΟΣΙΑ (Αργυρίου): Τσαντσαράκης 4, Αφράτης Σπ. 3 (1), Φαράντος, Βαρδάκης 19 (2), Βασιλέιου, Κόρδης 5 (1), Τουρνάρας 4, Κουτσιμάνης 3, Ζούσης, Μάρκου, Μπουλουγούρης 5.