Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 55-58

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 55-58

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Απόλλων Χαλκίδας, που επικράτησε του Παπαθεοδώρου με 55-58, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γκλιάτη, παρότι αγωνίστηκε χωρίς τους Τζάνο και Τσώκο, πήρε στην αρχή προβάδισμα 10 πόντων στο σκορ (11-21), αλλά η άμυνα ζώνης του Παπαθεοδώρου δημιούργησε προβλήματα στους φιλοξενούμενους, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ στη γ΄περίοδο με 41-39.

Στη συνέχεια ο Απόλλων πήρε και πάλι τα ηνία του αγώνα, ξέφυγε μέχρι και με 7 πόντους, για να μειώσει ο Παπαθεοδώρου με 2 τρίποντα των Ριζούλη και Βασιλείου σε απόσταση βολής. Ο Απόλλων όμως έβαλε στο τέλος τις βολές κατακτώντας τη νίκη με 55-58.

Αξίζει να σημειωθεί, πως από την πρώτη περίοδο τέθηκε εκτός λειτουργίας ο φωτεινός πίνακας!

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-21, 15-12, 15-6, 15-19.

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (Σαράπης): Ριζούλης 5 (1), Μαλλιαρός, Μιχαήλ 15, Μπρούζος 10 (2), Βασιλείου 14 (2), Τσουπεής, Μαρκόπουλος 5 (1), Τριανταφυλλίδης 6, Γιάνναλος, Γκιζιώτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Λυμπερόπουλος 9, Γκλιάτης 2, Λυμπέρης 3 (1), Ιντζίδης 3, Μιχελής 19, Γεωργίου, Σότο 12, Μανώλης 6 (2), Μήλιος 2, Ιωάννου 2.