Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (20η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε και η 20η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, χωρίς εκπλήξεις αλλά με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο τις δύο τελευταίες αγωνιστικές πλέον, όσο αφορά τη μάχη της παραμονής.

Σήμερα, ο Μάκαρος με τη νίκη του επί της Μαλεσίνας με 67-63 εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του, με τον Αλέξανδρο, την Ερέτρια και το Ληλάντιο να μάχονται πλέον για την αποφυγή της 10ης και 11ης θέσης της βαθμολογίας, με μόνο έναν στο τέλος να είναι ο κερδισμένος της υπόθεσης.

Ο Αλέξανδρος ηττήθηκε στη Θήβα από τον Άρη με 70-55, το Ληλάντιο στην Αταλάντη από το Λοκρό με 98-71, ενώ η Ερέτρια νίκησε το Σύλλα και πλέον όλα κρέμονται σε μια κλωστή…

Το Σχηματάρι συνέτριψε την Αυλίδα με 87-53 κάνοντας το 1-1 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, ενώ η Ιτλέα με το διπλό που πήρε στην Ιστιαία από τον Τελεθριακό, είναι κοντά  στην είσοδό της στην πρώτη 6αδα, καθόλου άσχημα θα έλεγε κανείς μόλις ένα χρόνο μετά την επάνοδό της στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Αναλυτικά:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΛΟΚΡΟΣ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ 98-71

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΣΥΛΛΑΣ 69-49

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΙΤΕΑ 49-55

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 70-55

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 67-63

ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΑΥΛΙΔΑ 87-53

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/3)

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΕΡΕΤΡΙΑ

ΙΤΕΑ-ΣΥΛΛΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΛΟΚΡΟΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ

ΑΥΛΙΔΑ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ (20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1. ΛΟΚΡΟΣ 20 38 1570-1162 18-2
2. ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 20 37 1624-1280 17-3
3. ΑΥΛΙΔΑ 20 34 1390-1233 14-6
4. ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 20 33 1361-1236 13-7
5. ΜΑΛΕΣΙΝΑ 20 30 1299-1218 10-10
6. ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 20 30 1354-1359 10-10
7. ΙΤΕΑ 20 29 1247-1311 9-11
8. ΜΑΚΑΡΟΣ 20 29 1337-1347 9-11
9. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 20 28 1344-1443 8-12
10. ΕΡΕΤΡΙΑ 20 26 1223-1465 6-14
11.  ΛΗΛΑΝΤΙΟ 20 26 1275-1383  6-14
12. ΣΥΛΛΑΣ 20 20 958-1544 0-20

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός)  470

2. Μάτος Αν. (Λοκρός) 414

3. Γρηγοράκης (Ληλάντιο)  375

4. Γκόλιας (Αλέξανδρος)  361

5. Βέλλιος (Μαλεσίνα)  319

6. Κατσούλας (Αυλίδα) 280

7. Τσιρόπουλος (Ερέτρια) 280

8. Φλώτσιος (Σχηματάρι)  273

9. Κοσμετάτος (Σχηματάρι)   271

10. Πούλος (Ληλάντιο)  271

11. Τριανταφύλλου (Τελεθριακός)  270

12. Χατζηστάμου (Αυλίδα)  267

13. Παπάνογλου (Άρης Θ.)  265

14. Γυφτονικολός (Σχηματάρι) 245

15. Χαρατσής (Άρης Θ.)  239

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός)  53

2. Αγγελής (Ερέτρια)  50

3. Βέλλιος (Μαλεσίνα) 46

4. Τσιρόπουλος (Ερέτρια) 46

5. Μάτος Αγγ. (Λοκρός) 43

6. Πούλος (Ληλάντιο) 41

7.  Κυριακίδης (Μάκαρος)  39

8. Κώνστας (Σχηματάρι  34

9. Γρηγοράκης (Ληλάντιο)   34

10. Γκόλιας (Αλέξανδρος)  32

11. Χατζηστάμου (Αυλίδα)  31

12. Λιαμπότης (Αλέξανδρος)  29

13. Βλάχος (Σχηματάρι) 29

14. Παπάνογλου (Άρης Θ.)  28

15. Κοσμετάτος  (Σχηματάρι)  27

– Διαμαντής (Λοκρός)  27

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (11-17 Δεκεμβρίου)

pannikolaou

Ενός λεπτού σιγή σε όλα τα γυμναστήρια την ερχόμενη αγωνιστική

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (11-17/12)

pannikolaou