Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 72-54

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Σαρωτική!

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 72-54

Μπορεί το ματς να ήταν αδιάφορο βαθμολογικά, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τη Μαλεσίνα να πιάσει σούπερ απόδοση και να φτάσει δίκαια στη νίκη με 72-54, με τους Βέλλιο και Κατσαγάνη να οδηγούν τους γηπεδούχους στο δρόμο της επιτυχίας.

Από την αρχή η Μαλεσίνα επέβαλε το ρυθμό της και μπορεί να είχε πολλές λύσεις στην επίθεση, αλλά τη νίκη την πήρε από την πολύ καλή άμυνα που δεν έδωσε τη δυνατότητα στον Άρη σε κανένα σημείο να πλησιάσει στο σκορ και να γίνει απειλητικός.

Στο ημίχρονο η Μαλεσίνα προηγήθηκε με 37-23, η διαφορά έπαιξε και στο β’ ημίχρονο σε αυτά τα επίπεδα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά τη νίκη με 18 πόντους διαφορά (72-54).

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-10, 17-13, 16-13, 19-18.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος-Νίκας): Βέλλιος 23 (1), Κανακάρης 8 (2), Βασιλείου, Τούντας, Κατοπόδης 9, Μαρτίνου, Κατσαγάνης 16, Βουδούρης 2, Καρφάκης 4, Κοτσιομίτας 1, Παπαδιάς 7, Ψωρομίτας 2.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός-Τζαβίδας): Χαρατσής 10 (2), Λυμπερίου 1, Κουτσοβασίλης 12, Καραδόπουλος, Πέττας, Σκυριανός 3 (1), Κλούρας 11, Μανώλας 5, Κανινής, Σολομωνίδης 2, Παπάνογλου 10, Χάλιος.