Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΙΝΟΦΥΤΑ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 73-71

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη θέση για τα Οινόφυτα!

ΟΙΝΟΦΥΤΑ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 73-71

Με νίκη τελείωσαν το πρωτάθλημα τα Οινόφυτα επικρατώντας του Αστέρα Αλιβερίου με 73-71 κατακτώντας έτσι την 3η θέση στη βαθμολογία και έχοντας μπροστά τους πλέον τον αγώνα μπαράζ με την Προοδευτική Λάρυμνας για παν ενδεχόμενο…

Ο Αστέρας από την πλευρά του έπρεπε για την 3η θέση να καλύψει και το -11 του πρώτου γύρου και σε ένα ματς που πήγαινε στον πόντο, προς το τέλος ο Βογιατζής προσπάθησε να πάει τον αγώνα στην 5λεπτη παράταση για μια ακόμα ευκαιρία. Μάλιστα, στο 73-71 στα 2′ δευτερόλεπτα πριν το φινάλε οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ που θεώρησαν πως έγινε πάνω στον Σιδερίδη.

Η ομάδα του Χρήστου, με πρωταγωνιστή τον Κικίδη που σταμάτησε το κοντέρ στους 27 πόντους πήρε τελικά τη νίκη με 73-71, χάνοντας όπως αποδείχθηκε στις λεπτομέρειες την είσοδό της στα play-off ανόδου.

Διαιτητές: Μασλατζίδης Ι.-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-19, 41-38, 51-51, 73-71.

ΟΙΝΟΦΥΤΑ (Χρήστου): Καναβάκης 16 (2), Αργυρός 8, Κικίδης 27 (3), Γιακουμάκης 7, Καλπούζος 13, Αντωνίου 2, Σκλιας, Παππάς, Λαψάνης, Καλαμάρας, Βλάμης.

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Βογιατζής): Νικολάου 6 (1), Σιδερίδης 23 (3), Ρέτσας 2, Αποστόλου 13 (1), Μάστορης Θ. 16 (2), Μάστορης Ι. 2, Μεϊντάνης 8, Μάστορης Νικ., Δροσάτος, Δήμου.