ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΜΑΚΑΡΟΣ 47-50

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΜΑΚΑΡΟΣ 47-50

Με το διπλό πέρασε από τη Θήβα σήμερα το μεσημέρι ο Μάκαρος επικρατώντας του Άρη Θηβών με 47-50. Η ομάδα της Άμφισσας ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 17-26, αλλά ο Άρης στη γ’ περίοδο με επιμέρους σκορ 16-7 ισοφάρισε σε 33-33.

Όλα κρίθηκαν στο τέλος, με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν στο τέλος τη νίκη με 47-50.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Τσάμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-14, 8-12, 16-7, 14-17.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός): Νίκα, Ρουπάκα, Τσεμπελίγκου 10, Γερμανού 9, Καρρά 3, Παπαγεωργίου 21, Φιλίππου 2, Μαργέτη Αν., Ηλιοπούλου, Μασάλα, Μαργέτη Μ. 2.

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Φαρόπουλος-Λύτρα):  Μαχαίρα 2, Καρβούνη, Λούρμπα, Μαρόση, Σπανοπούλου, Καρδάση 6, Βαρούτα 5, Μαχαίρα Ι. 16, Σπανοπούλου Π. 4, Λιάση 11, Ψαθά 6, Τσιντάβη.