Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Γ΄ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 54-44

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 54-44

Τη νίκη στο ντέρμπι του ομίλου, που ταυτόχρονα του εξασφάλισε και την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας πήρε ο Άρης Αμφίκλειας, επικρατώντας σήμερα του Κένταυρου Λιβαδειάς με 54-44 καλύπτοντας παράλληλα και τη διαφορά από την ήττα του πρώτου γύρου.

Ο κόσμος της Αμφίκλειας βοήθησε τον Άρη να φτάσει στη μεγάλη νίκη.

Οι γηπεδούχοι, έχοντας την συμπαράσταση του κόσμου τους αγωνιζόμενοι σε ένα σχεδόν γεμάτο γήπεδο, πήραν από την αρχή καθαρό προβάδισμα στο σκορ, προηγήθηκαν με 12-7 στην πρώτη περίοδο και 27-15 στο ημίχρονο και διατηρώντας τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα, επικράτησαν τελικά με 54-44.

Διαιτητές: Γερονικολός-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-7, 15-8, 15-16, 12-13.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Ποζιός, Ψαρογιώργος, Μώρος 14, Μιχέλης, Νικόλοβ 3, Παπαδάκης 8, Σύρος 2, Χατζής 2, Τσεκούρας 5 (1), Φιλίντας, Τσαρπαλής 17 (2), Τσιαπραϊλης 3.

ΚΕΝΑΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Τσίφης): Σανιδάς Α. 6, Τσίφης 4, Αντωνάκος, Σανιδάς Χ. 8, Πάττας 5 (1), Λαμπριντζής, Κάτσικας 11, Ιωάννου 2, Πανουργιάς, Λουκάς, Παπαδήμος 8 (2), Παπακωνσταντίνου.

Φάση από το σημερινό ντέρμπι.

Παπαδάκης-Ψαρογιώργος-Μώρος, σαφώς χαρούμενοι από τη νίκη στο ντέρμπι με τον Κένταυρο.