ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 51-53

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 51-53

Μεγάλη νίκη για το παιδικό του Αστέρα Αλιβερίου μέσα στη Θήβα επικρατώντας του Άρη στο τέλος με 51-53,  συνεχίζοντας την αήττητη πορεία του στον α’ όμιλο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης ήταν μπροστά στο σκορ με 26-18 αλλά στη συνέχεια ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του και το ματς πήγε στον πόντο.

Στην τελευταία περίοδο ο Μεϊντάνης πέτυχε τους 10 από τους 14 πόντους του οδηγώντας την ομάδα του Βογιατζή στο δρόμο της επιτυχίας.

Με δικό του τρίποντο ο Αστέρας ξέφυγε με 48-52, αλλά τίποτα δεν είχε κριθεί. Ο Άρης μείωσε σε 50-52 ο Χροναίος είχε 0/2 βολές και ο Καραδόπουλος κέρδισε φάουλ για λογαριασμό των γηπεδούχων. Έχασε την πρώτη, έβαλε τη δεύτερη μειώνοντας σε 51-52, για να γίνει φάουλ πάνω στον Χροναίο στα 5′ δευτερόλεπτα διαμορφώνοντας ο παίκτης του Αστέρα το τελικό 51-53.

Για τους γηπεδούχους, τραυματίστηκε στο ζέσταμα ο Φασουλόπουλος.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Βαρσαμάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-4, 26-18, 36-38, 51-53.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Κουτσοβασίλης): Χάλιος 18, Καραδόπουλος 13 (1), Λυμπερίου 11, Πέττας 7, Κλεφτογιάννης 2, Γιαννάκης, Γδοντάκης, Φασουλόπουλος, Αστέρης, Καβάλος, Βράκας, Τζαβίδας.

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Βογιατζής): Χροναίος 18 (1), Γλάρος 15, Μεϊντάνης 14 (2), Παπανικολάου 4, Βογιατζής 2, Μάστορης, Πάλλης, Αθανασίου, Νικολάου, Μάγγος, Γανωτής.