Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΥΛΙΔΑ 66-70

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Διπλό γοήτρου!

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΥΛΙΔΑ 66-70

Μεγάλο ντέρμπι στη Θήβα, σε ένα ματς που μπορεί να μην είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, είχε όμως πάθος και από τις δύο πλευρές για το θετικό αποτέλεσμα.

Νικήτρια τελικά η Αυλίδα με 66-70 με τα πάντα να κρίνονται στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Το ματς ήταν ισορροπημένο, με τον Άρη να προσπαθεί περισσότερο να εκμεταλλευτεί την πολύ καλή παρουσία του Μανώλα, ενώ από την άλλη πλευρά η Αυλίδα είχε για κύριο εκφραστή στην επίθεση τον Κατσούλα που όπως και στον πρώτο γύρο, έτσι και σήμερα εναντίον του Άρη, έδειξε να…σεληνιάζεται!

Το ημίχρονο τελείωσε με 34-31 με την Αυλίδα να κάνει την ανατροπή στη γ’ περίοδο(47-50) για να πάει το ματς στον πόντο στο φινάλε.

Ο Νασάκης με γκολ-φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 66-70, καθώς στη συνέχεια ο Τσίτσης έκλεψε τη μπάλα ο Κατσούλας είχε 0/2 βολές που όμως δεν στοίχησαν και οι παίκτες του Γερμανού έχασαν και την τελευταία επίθεση για να παραμείνει το +4 υπέρ της Αυλίδας που πήρε μια μεγάλη νίκη γοήτρου και πλέον μπαίνει με άλλο αέρα στα play-off!

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Κάλφα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 17-15, 13-19, 19-20.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός): Χαρατσής 4, Λυμπερίου, Κουτσοβασίλης 2, Καραδόπουλος, Βλάχος, Σκυριανός 4, Κλούρας 14, Μανώλας 25 (1), Αστέρης, Σολομωνίδης 12 (2), Παπάνογλου 5, Χάλιος.

ΑΥΛΙΔΑ (Τομαράς): Λιάκος, Αλεξάνδρου, Κοντές 2, Αχματιώτης, Κατσούλας 23, Κούρτης 14 (2), Χατζηστάμου 8, Κωνσταντόπουλος, Τζεβελέκος, Τσίτσης 9 (2), Νασάκης 12, Φραγκούλης.