Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAY OFF: ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 72-64

Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAY OFF

Με το δεξί!

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 72-64

Το πρώτο βήμα για την άνοδο στην Α’ΕΣΚΑΣΕ έκανε σήμερα το βράδυ η Παναγίτσα, κερδίζοντας δίκαια τον Απόλλων Λιβαδειάς με 72-64 μπαίνοντας με το δεξί στα play-off ανόδου.

Ο αγώνας ήταν μεγάλο ντέρμπι, με πολύ καλή ποιότητα, ανώτερη από τα δεδομένα της κατηγορίας. Η ομάδα του Μιχαήλ κατάφερε να ξεφύγει στο πρώτο ημίχρονο με 44-29 έχοντας λύσεις στην επίθεση και έτσι μπόρεσε να αντέξει στην αντεπίθεση της Λιβαδειάς στο β’ ημίχρονο που προσπάθησε να ξαναμπεί στη διεκδίκηση της νίκης.

Η Παναγίτσα, που φάνηκε να το θέλει περισσότερο τον αγώνα, μια που ενδεχόμενη εντός έδρας ήττα θα ήταν μεγάλο πισωγύρισμα, πήρε τελικά τη νίκη με 72-64, έχοντας σε μεγάλη μέρα από την περιφέρεια τους Δέδε και Καρυστινό που σημείωσαν μαζί 42 πόντους!

Ο Δέδες πέτυχε 25 πόντους στον πρώτο αγώνα των play-off.

Ο Απόλλων ξεκίνησε με ήττα αλλά έδειξε πως θα είναι διεκδικητής μέχρι τέλους, ενώ κατάφερε να ροκανίσει τη διαφορά σε λογικά πλαίσια σε πιθανές μελλοντικές ισοβαθμίες.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-16, 23-13, 12-14, 16-21.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σεβαστόπουλος 10, Μιχαήλ 1, Ιωάννου 2, Καρυστινός 17 (3), Δέδες 25 (3), Κωνσταντίνου 11 (1), Μαλακασιώτης, Σμπρίνης, Μπέλλος 4, Χοτζάλι, Ματθαίου 2, Τσατσαρώνης 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Κωνσταντίνου, Κουβαράς 16 (3), Αποστολίδης 2, Μάρκος 14 (1), Σκούρας 3 (1), Καϊκης 8, Γίτσας 7 (1), Καρανασιος, Χοτζαλλάρι 8 (2), Παπάζογλου 4.