Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ 58-51

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ 58-51

Τη νίκη και την πρώτη θέση στον όμιλο πήρε ο Απόλλων Χαλκίδας που επικράτησε του Παπαθεοδώρου με 58-51 πηγαίνοντας έτσι με την ψυχολογία στα ύψη στα μπαράζ ανόδου!

Το ματς ήταν ντέρμπι, με αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ. Ο Απόλλων ξεκίνησε καλύτερα, προηγήθηκε με 21-14 στην α’ περίοδο, αλλά ο Παπαθεοδώρου αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 7-17 προηγήθηκε στο ημίχρονο με 28-31.

Ο Απόλλων ανέκτησε και πάλι το προβάδισμα στη συνέχεια, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν στα 4′ λεπτά πριν το τέλος να ισοφαρίσουν το σκορ.

Εκεί μίλησε ο Μανώλης με ένα καθοριστικό τρίποντο αλλά και με τους 4 τελευταίους πόντους της ομάδας του για να δώσει την ώθηση στους γηπεδούχους να φτάσουν στη νίκη με 58-51.

Διαιτητές: Τσάλλας-Μαμασούκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14, 7-17, 19-12, 11-8.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Λυμπερόπουλος 12 (1), Γκλιάτης 6, Τζάνος 8, Ιντζίδης, Σότο 7 (1), Μιχελής 8, Γεωργίου 3, Μανώλης 14 (3/3 τρ.), Μήλιος, Ιωάννου.

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (Σαράπης): Τοτός, Ριούλης 7, Μιχαήλ 5 (1), Μπρούζος 3 (1), Βασιλείου 10 (1), Μήτρογλου 1, Μαλλιαρός 2, Παπαδέδες 4, Γιάνναλος 10, Μαρκόπουλος 3 (1), Τσουπεής 6.