Uncategorized Α ΕΣΚΑΣΕ

Οι διαιτητές στους αγώνες της ΕΣΚΑΣΕ (9-10/4)

Ορίστηκαν οι διαιτητές για τα ματς του Σαββατοκύριακου σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ, σε ένα διήμερο που αναμένεται να κρίνει πολλά σε όλες τις κατηγορίες.

Στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ το Σάββατο διεξάγονται οι επαναληπτικοί των ημιτελικών, στη Β’ κατηγορία η 3η αγωνιστική αναμένεται να παίξει καθοριστικό ρόλο, ενώ με ενδιαφέρον αναμένεται και η τελευταία αγωνιστική της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ που θα καθορίσει ποιοι θα περάσουν στην επόμενη φάση.

Την Κυριακή τέλος, κρίνεται και ένας τίτλος, αυτός του πρωταθλητή Εφήβων, με το Σχηματάρι και τον Απόλλων Λιβαδειάς να κοντράρονται στο ουδέτερο της Θήβας.

Αναλυτικά οι αγώνες και οι διαιτητές που σφυρίζουν:

ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

Α” ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF) 

18:00 Κλειστό Θήβας ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΛΟΚΡΟΣ (Παντελίδης-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό Αυλίδας ΑΥΛΙΔΑ-ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ (Κοτσιμπός-Χουγιάζος)

 

Β” ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF)

16:00 Κλειστό Λαμίας ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντάνος-Τσάμης)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Χαϊνά-Τσάλλας)

 

Γ” ΕΣΚΑΣΕ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Αμφίκλειας ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΕΔΕΩΝ (Ζάχος-Σαμαράς)

15:00 Κλειστό Ερατεινής ΔΩΡΙΔΑ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Χριστοδούλου-Γερονικολός)

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Χριστοδούλου-Γερονικολός)

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β” ΟΜΙΛΟΣ

11:00 Κλειστό Λαμίας ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ (Ευαγγελόπουλος-Ζάχος)

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016

Γ” ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16:00 Κλειστό Καθενών ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ-ΙΣΤΙΑΙΑ (Βαρσαμάς-Αναστασίου)

16:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ (Τσάλλας-Μαμασούκα)

16:00 ΔΑΚ Χαλκίδας ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΔΡΟΣΙΑ (Σπυρόπουλος-Κάλφα)

 

Γ” ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

17:30 Κλειστό Αυλίδας ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Καραμπιτσάκος-Τσάμης)

 

Γ” ΕΣΚΑΣΕ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

15:30 Κλειστό Λαμίας ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ (Ευαγγελόπουλος-Ζάχος)

18:00 Κλειστό Αγ.Κων/νου ΠΗΓΑΣΟΣ-ΜΟΥΤΑ (Ζάχος-Σαμαράς)

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

14:00 Κλειστό Θήβας ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Καραμπιτσάκος-Τσάμης)

 

ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ

19:00 Κλειστό Θήβας ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σπυρόπουλος-Χουγιάζος)

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α” ΟΜΙΛΟΣ

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Τσάλλας-Μαμασούκα)

18:30 Κλειστό Αρτάκης ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Κάλφα-Βαρσαμάς)

Σχετικά άρθρα

Γολέμης: ”Την Παρασκευή αναμένουμε ανακοινώσεις για τα Εθνικά πρωταθλήματα”

pannikolaou

Βαγγ. Αγγέλου: ”Να ξεκινήσουν άμεσα τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα”

pannikolaou

Τηλεδιάσκεψη Υφυπουργού Αθλητισμού με εκπροσώπους σωματείων την Τετάρτη 27/1

pannikolaou