Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μεγάλες νίκες για Κάδμο και Έσπερο Λαμίας!

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Μεγάλες νίκες για Κάδμος και Έσπερο Λαμίας

Μετά από καιρό ο Κάδμος έδειξε και πάλι το πραγματικό του πρόσωπο, κερδίζοντας μέσα στην Πετρούπολη το Άρη με 77-90, με σούπερ εμφάνιση ιδίως στο β’ ημίχρονο όταν έκανε και την ανατροπή στο σκορ.

Αλλά και ο Έσπερος Λαμίας, δείχνει πολύ σκληρός για να πεθάνει και μετά από το διπλό στα Πατήσια με τον Σπόρτιγκ με 77-86 δείχνει ικανός να προλάβει το τρένο της παραμονής.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 77-86

Δεν τα παρατάει ο Έσπερος Λαμίας, που πέτυχε 2η συνεχόμενη νίκη αυτή τη φορά εκτός έδρας κερδίζοντας τον ιστορικό Σπόρτιγκ στα Πατήσια με 77-86.

Οι φιλοξενούμενοι στηρίχτηκαν για μια ακόμα φορά στο δίδυμο Μάνθου Σοφογιάννη-Ζαχαράκη που μαζί πέτυχαν 54 πόντους!

Διαιτητές: Καραλής-Ροδίτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:26-18, 43-38, 58-63, 77-86
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 6, Χατζηνικόλας 11, Τσαμπής 18 (3), Παπαπέτρος 24 (3), Χασάπης 2, Κοιλάκος, Κούτρης 3 (1), Καραμπάτος 2, Αγγελης 15 (3), Κεχαγιάς
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Τσουκαλαδέλης): Ρόκας 6(2), Γεωργιάδης, Κουτκιάς 4, Στογιάκοβιτς 3(1), Φύκας Παντ. 5(1), Σοφογιάννης 26 (1), Φούντας 10, Ζαχαράκης 28 (6), Αργύρης 2, Ξηρός 2.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ  77-90

Μεγάλη ανατροπή στο τελευταία δεκάλεπτο για τον Κάδμο, που έβγαλε ψυχή στο παρκέ και με επιμέρους σκορ 4-20 στα τελευταία λεπτά πήρε τη νίκη με 77-90 μέσα στην Πετρούπολη που βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία!

Οι φιλοξενούμενοι στηρίχτηκαν στον πολύ καλό Δρακάκη που έκανε ίσως το καλύτερο φετινό του παιχνίδι, αλλά και στους Γκρινιάρη, Πανταζή και Στεφάνου αμυντικά.

Διαιτητές: Σταθόπουλος-Χριστινάκης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  20-20, 46-39, 69-65, 77-90
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 3 (1), Ηλιόπουλος 13 (3), Χρονόπουλος 15 (3), Μπαζιώτης 10 (3), Κώτσιας, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 21 (1), Μακρόπουλος 12, Βεντούρης 3 (1).
ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ (Αναστασίου): Στεφάνου 6 (2), Πανταζής 13, Γκρινιάρης 26 (1), Τσιριμώκος
11 (2), Χαρατσής 2, Τσαπρούνης 3, Κουμπές, Γιάννου, Δρακάκης 24, Μητρόπουλος 5 (1).