Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ PLAY-OFF: ΜΟΥΤΑ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 56-61

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ PLAY-OFF

ΜΟΥΤΑ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 56-61

Με το διπλό πέρασε από το Δομοκό ο Κένταυρος Λιβαδειάς, επικρατώντας με 56-61 μετά από ένα αμφίρροπο ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 19-15, αλλά ο Κένταυρος έκλεισε το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 29-34.

Νέα ανατροπή στη συνέχεια με την ομάδα του Δομοκού να παίρνει το προβάδισμα στο τέλος της γ’ περιόδου με 45-43, για να πάει το ματς στο τέλος στον πόντο και τον Κένταυρο εύστοχο από τη γραμμή των βολών με τους Σανιδά Αθ., Παπαδήμα και Τσώνη στο τέλος να φτάνει στην εκτός έδρας επικράτηση με 56-61.

Διαιτητές: Ζάχος-Σαμαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 10-19, 16-9, 11-18.

ΜΟΥΤΑ (Ρήγας): Καραγιώτας 4, Κόκκινος Μ., Νικολάου 11, Κόκκινος Α. 12 (1), Ρήγας 20 (1), Καρίστης 4, Πανταζής 2, Βλαχάκης 3, Σκουφίτσας, Λαϊνάς.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σανιδάς Χαρ.): Κατσίκας 2, Πάττας 1, Σανιδάς Αθ. 10 (1), Παπαδόπουλος 9, Δούκας 4, Αντωνάκος 2, Σανιδάς Χαρ. 10, Ιωάννου, Λαμπριντζής 9, Παπαδήμας 3, Τσώνης 13, Παπακωνσταντίνου.