Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 46-59

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 46-59

Με νίκη συνέχισε ο Απόλλων Χαλκίδας επικρατώντας του XBA με 46-59 μετά από καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Οι παίκτες του Αντ.Γκλιάτη εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία από την περιφέρεια των γηπεδούχων  και πήραν δίκαια το ροζ φύλλο αγώνος κάνοντας το 2/2 μέχρι τώρα στα play-off και ενώ την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί το μεγάλο ντέρμπι με τον Πρωτέα Σχηματαρίου για τους αήττητους Χαλκιδέους.

Από την άλλη πλευρά, οι Ακαδημίες με 0/3 έχουν πλέον μόνο μαθηματικές ελπίδες αν και από μόνη της η πρόκριση στη β’ φάση του πρωταθλήματος αποτελεί επιτυχία.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 23-20, αλλά στη γ’ περίοδο ο Απόλλωνας με επιμέρους σκορ 7-25 πήρε καθαρό προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας στο τελικό 46-59.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κάλφα

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-16, 17-4, 7-25, 16-14.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γυφτονικολός): Μπαρώτας 4, Μπρατσιάκος 2, Ιωάννου 11, Καραπάντζα 2, Σταθόπουλος Δ. 6, Σταθόπουλος Κ. 5, Κόκκορης 9 (1), Νείλας 2, Τάρλας 1, Τσουμάνης 2, Μασλατζίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Λυμπερόπουλος 2, Κατρής, Τζάνος 9 (1), Ιντζίδης 8 (2), Σότο 6, Μιχελής 1, Μανώλης 21 (5), Μήλιος 5 (1), Ιωάννου 7.