Over play

Στο Star Λαμίας η τηλεοπτική στέγη της α’ φάσης του Ευρωμπάσκετ U20

Το Ευρωμπάσκετ U20 βρίσκεται προ των πυλών καθώς μένουν λιγότερες από 48 ώρες για να ξεκινήσει. Σήμερα έγινε γνωστό πως τα παιχνίδια της Εθνικής ομάδας στην πρώτη φάση της διοργάνωσης θα τα μεταδώσει το STAR Κεντρικής Ελλάδας.

Αντίθετα, τα ματς της β’ φάσης θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ.

Η Εθνική Ελλάδας ξεκινάει τη δική της προσπάθεια για την επιστροφή στην Α’ Κατηγορία απέναντι στην Ιρλανδία την Παρασκευή στις 18:45.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της διοργάνωσης:

Οι Όμιλοι

Α’ Όμιλος:Πορτογαλία, Μαυροβούνιο, ΠΓΔΜ, Αρμενία, Γεωργία

Β’ Όμιλος:Πολωνία, Ρωσία, Ισλανδία, Λευκορωσία, Εσθονία

Γ’ Όμιλος:Μ. Βρετανία, Ελλάδα, Ολλανδία, Κόσοβο, Ιρλανδία, Αλβανία

Δ’ Όμιλος:Βοσνία Ερζεγοβίνη, Κροατία, Βουλγαρία, Σλοβακία, Ρουμανία

 

Το πρόγραμμα

Παρασκευή 15/7

ΚΛ.ΚΑΝΗΘΟΥ

12.00 Αλβανία-Μ. Βρετανία

14.15 Ολλανδία-Κόσσοβο

16.30 Κροατία-Ρουμανία

18.45 Ιρλανδία-Ελλάδα

21.00 Σλοβακία-Βουλγαρία

ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14.15 Μαυροβούνιο-Γεωργία

16.30 Αρμενία-ΠΓΔΜ

18.45 Ρωσία-Εσθονία

21.00 Λευκορωσία-Ισλανδία

 

Σάββατο 16/7

ΚΛ.ΚΑΝΗΘΟΥ

12.00 Πορτογαλία-Αρμενία

14.15 ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο

16.30 Πολωνία-Λευκορωσία

18.45 Ελλάδα-Ολλανδία

21.00 Ισλανδία-Ρωσία

ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14.15 Μ. Βρετανία-Ιρλανδία

16.30 Κόσοβο-Αλβανία

18.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία

21.00 Βουλγαρία-Κροατία

 

Κυριακή 17 Ιουλίου

ΚΛ.ΚΑΝΗΘΟΥ

12.00 Κόσοβο-Μ. Βρετανία

14.15 Ολλανδία-Ιρλανδία

16.30 Ρουμανία-Βουλγαρία

18.45 Αλβανία-Ελλάδα

21.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14.15 Γεωργία-ΠΓΔΜ

16.30 Μαυροβούνιο-Πορτογαλία

18.45 Εσθονία-Ισλανδία

21.00 Ρωσία-Πολωνία

 

Δευτέρα 18 Ιουλίου

Ρεπό

 

Τρίτη 19 Ιουλίου

ΚΛ.ΚΑΝΗΘΟΥ

12.00 Αρμενία-Μαυροβούνιο

14.15 Πορτογαλία-Γεωργία

16.30 Λευκορωσία-Ρωσία

18.45 Σλοβακία-Κροατία

21.00 Πολωνία-Εσθονία

ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14.15 Ιρλανδία-Αλβανία

16.30 Μ. Βρετανία-Ολλανδία

18.45 Σλοβακία-Κροατία

21.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία

 

Τετάρτη 20 Ιουλίου

ΚΛ.ΚΑΝΗΘΟΥ

12.00 Αλβανία-Ολλανδία

14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία

16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία

21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

ΔΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία

16.30 Γεωργία-Αρμενία

18.45 Ισλανδία-Πολωνία

21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.

 

 

Σχετικά άρθρα

Η ψηφοφορία της εβδομάδας από το waverpoll.com (25/1-31/1)

pannikolaou

Νέα NoviLeague με 1,000,000€ στον νικητή & 220,000€ εγγυημένα σε όλους!

pannikolaou

Η ψηφοφορία της εβδομάδας από το waverpoll.com (19/1-24/1)

pannikolaou