Over playUncategorized

LIVE:ΑΛΒΑΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ 35-97 (40′)

Τέλος του αγώνα, η Εθνική Ελλάδας σαρωτική επικράτησε με 97-35 της Αλβανίας φτάνοντας στο 3/3!

Κάρφωμα από τον Τσαλμπούρη και η Εθνική στο +60! (35-95).

Με τρίποντο του Δίπλαρου η Εθνική ξεφεύγει με +38 (33-71).

Με 31-66 τελείωσε το τρίτο 10λεπτο για την Εθνική Ελλάδας.

Τρίποντο από τον Χαραλαμπόπουλο και η Εθνική προηγείται με 29-55.

Έπεσε ο ρυθμός του ματς και της Εθνικής Ελλάδας κατ’ επέκταση, με το σκορ στο 6:05 πριν το τέλος της γ’ περιόδου να είναι 26-52.

Άστοχο τρίποντο από τον Χαραλαμπόπουλο και το 20-48 είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, στο καλύτερο ματς μέχρι τώρα της Εθνικής στη διοργάνωση.

Νέο τρίποντο από τον Τολιόπουλο και η Εθνική μπροστά με 20-46.

Κάρφωμα στον αιφνιδιασμό από τον Χαραλαμπόπουλο και το σκορ στο 17-41.

Ο Λούντζης στέλνει το ματς στο +20 (17-37).

Τρίποντο από τον Δίπλαρο και η Ελλάδα μπροστά με 17-35.

Καλάθι και φάουλ από τον Λούντζη που κάνει το 17-32 στο 5:36 πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ο Μουράτος με κάρφωμα στον αιφνιδιασμό κάνει το 11-29 και η Αλβανία παίρνει νέο τάϊμ-άουτ.

Άστοχος ο Τσαλμπούρης στην εκπνοή της πρώτης περιόδου με το 9-23 να παραμένει.

Με το δεύτερο τρίποντο του Τολιόπουλου η Ελλάδα μπροστά στο σκορ με 9-17.

Με σερί 7-0 η Αλβανία μειώνει σε 7-9.

Με 4 πόντους του Κόττα η Εθνική Ελλάδας κάνει το 0-9 και η Αλβανία παίρνει το πρώτο της τάϊμ-άουτ.

Τρίποντο από τον Τολιόπουλο και 0-5.

Με 2/2 βολές του Κόττα το 0-2 για την Ελλάδα.

Βολές για τον Κόττα στο 8:08 και ενώ ακόμα δεν έχει ανοίξει το σκορ.

Κατάμεστο και σήμερα το κλειστό Κανήθου. Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με 10′ λεπτά καθυστέρηση εξαιτίας της παράτασης στο ματς Ιρλανδίας-Ολλανδίας που έφερε πίσω όλο το πρόγραμμα.

Τρίτο παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας σήμερα  με αντίπαλο την Αλβανία και ξεκάθαρος στόχος για την ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου είναι το 3/3.

Μείνετε μαζί μας για την εξέλιξη του ματς.