Over play

LIVE: ΕΛΛΑΔΑ-ΜΕΓ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ 82-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άστοχο τρίποντο από τον Σταμάτη και το τελικό σκορ υπέρ της Ελλάδας είναι 82-61. Επόμενο ματς την Παρασκευή με αντίπαλο τη Βοσνία στο πρώτο χιαστί και κρίσιμο ματς του Ευρωμπάσκετ.

Τρίποντο από τον Χάνσον και οι Βρετανοί μειώνουν σε 80-61.

Ο Χαραλαμπόπουλος είναι σήμερα ‘όλα τα λεφτά’ και με τρίποντο στέλνει το σκορ στο 80-56.

Τέλος τρίτης περιόδου, με την Εθνική μας ομάδα να προηγείται με 60-44.

Με 2 βολές του Τσαλμπούρη η Ελλάδα μπροστά στο σκορ με 48-36.

Τάϊμ-άουτ από τον Ηλία Παπαθεοδώρου.

Σερί 0-9 από τη Βρετανία που μειώνει σε 44-31!

Ο Κάρεϊ με τρίποντο το πρώτο καλάθι της τρίτης περιόδου (44-25).

Πρώτος σκόρερ της Ελλάδας στο πρώτο ημίχρονο ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος με 14 πόντους, έχοντας μαζέψει και 4 ριμπάουντ.

Ο Λόουσον με τρίποντο μειώνει σε 44-22 που είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Χαραλαμπόπουλος το 44-19 στα 45′ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Με τρίποντο του Σκουλίδα η Ελλάδα γράφει το 40-17 μέσα σε αποθέωση από 2,000 φιλάθλους που έχουν κατακλύσει το κλειστό Κανήθου!

Η Εθνική προηγείται με 30-14 και όπως φαίνεται το ντέρμπι κορυφής έχει διαδικαστικό χαρακτήρα.

Με 19-9 τελειώνει η πρώτη περίοδος.

Κάρφωμα του Κώττα άπο έξοχη πάσα του Τολιόπουλου για το 19-5.

Επιστροφή του Σταμάτη μετά από απουσία σε 2 ματς. Το σκορ στο 17-5 και ενώ απομένουν 2:19 για τη λήξη της πρώτης περιόδου.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Χαραλαμπόπουλο και η Ελλάδα μπροστά με 15-3.

Στο 7-3 η Ελλάδα που κάνει πολύ καλό ξεκίνημα στον αγώνα.

Sold out στα εισιτήρια, με κόσμο να μένει εκτός γηπέδου!

Τελευταίο ματς της πρώτης φάσης για την Ελληνική ομάδα που σε λίγα λεπτά αντιμετωπίζει τη Μεγάλη Βρετανία στο κλειστό Κανήθου, σε ένα ντέρμπι κορυφής καθώς και οι δύο ομάδες έχουν από 4 νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Φαβορί στο ματς όμως ασφαλώς και υπάρχει και είναι η Εθνική Ελλάδας που απομένει να δείξει πάντως την υπεροχή της και πάνω στο παρκέ.

Μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη της αναμέτρησης.