Over play

Ώρα προημιτελικών στο τουρνουά του Αυλωναρίου!

Με δύο αγώνες χθες το απόγευμα ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του τουρνουά μπάσκετ του Αυλωναρίου και πλέον τώρα η διοργάνωση μπαίνει στην τελική ευθεία με τη διεξαγωγή αρχικά των προημιτελικών αύριο και μεθαύριο.

Στο γ’ όμιλο, οι Μποέμηδες νίκησαν με 62-43 τους Παλαίμαχους και τερμάτισαν πρώτοι και αήττητοι στον όμιλό τους.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Μητσιμπόνας με 17 πόντους.

Για τον α’ όμιλο, τα Νησιά Φερόε επικράτησαν με 68-81 του BACK TO BACK κατακτώντας επίσης την πρώτη θέση στον όμιλό τους. Κορυφαίος των νικητών ο Αλέξανδρος Στεφάνου με 29 (7) πόντους ενώ από τους ηττημένους ο Γιάννης Γκρινιάρης με 33 (1) πόντους σε μια μονομαχία στο σκοράρισμα που είχε…άρωμα Κάδμου Θήβας!

Αναλυτικά:

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ-ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ 62-43

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάλφα Μαρία, Παστήρας Νικόλαος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 35-22, 45-32, 62-43.

ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ (Σταύρου Δημ.): Γλυκός Νικ. (6π.), Σταύρου Ιωανν. (9π., 1τρ.), Εμμανωλίδης Αλ., Τσικλιδής Σπ., Θεοδώρου Αλέξ. (4π.), Κατράνας Παναγ. (8π., 1τρ.), Μπασινάς Χρ. (5π., 1τρ.), Μητσιμπόνας Ελευθ. (17π., 1τρ.), Σιδεράκης Βασ. (5π., 1τρ.), Μπασινάς Πέτρος (8π., 1τρ.).

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ (Τσαλκιτζής Νικ.): Τσαλκιτζής Αριστ. (11π.), Καγιάφης Στράτος (2π.), Κουτσαντωνίου Αλέξ. (2π.), Μπάνος Ιωάννης (6π., 1τρ.), Τσουμάνης Ιωάνν. (7π., 1τρ.), Πολλάλης Ραφ. (7π.), Τασιόπουλος Γρ. (8π., 1τρ.).

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

BACK TO BACK-ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ 68-81

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάλφα Μαρία, Παστήρας Νικόλαος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-30, 29-40, 47-63, 68-81

BACK TO BACK (Σκεμπές Κωνστ.): Αχματιώτης Τάκης (4π., 1τρ.), Σιλβέστρου Αλεξ. (3π.), Γκρινιάρης Ιωάννης (33π., 1τρ.), Σκεμπές Ραφ. (17π., 2τρ.), Ιωάννου Δημ., Κόκκορης Γεώργ. (4π.), Μπουλής Αχιλλέας, Τάρλας Κωνστ., Παπαδόπουλος Ιωάνν. (7π.), Βασιλείου Δημ.

ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ (Θωμά Βαρβάρα): Τσιαχτάνης Χρ., Θωμάς Γεώργ. (20π., 2τρ.), Στόικος Ιωάννης (2π.), Στεφάνου Αλέξ. (29π., 7τρ.), Γεωργοπαπαδάκος Διον. (7π., 1τρ.), Λέρτας Γεωργ., Δημητρός Νικ., Κεχρής Ευάγγ. (4π.), Ψαριανός Κωνστ. (9π.), Σπανός Νικ. (3π., 1τρ.), Χριστόπουλος Ανδρέας (7π., 1τρ.)

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΟΜΙΛΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ 6 3 (3-0) 240-160 (+80)
2. BACK TO BACK 5 3 (2-1) 184-176 (+8)
3. ΚΕΣΕΔΕΣ 4 3 (1-2) 151-178 (-27)
4. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 3 3 (0-3) 133-194 (-61)
 
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ALL STARS 6 3 (3-0) 227-149 (+78)
2. ΑΥΛΩΝΑΡΙ 5 3 (2-1) 213-137 (+76)
3. BBC 4 3 (1-2) 131-202 (-71)
4. EUROSTEPS 3 3 (0-3) 141-224 (-83)
 
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) ΠΟΝΤΟΙ (ΔΙΑΦ)
1. ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ 6 3 (3-0) 149-97 (+52)
2. ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ 5 3 (2-1) 178-164 (+14)
3. ZAMFO 4 3 (12) 187-187 (0)
4. ΔΑΦΝΗ 2 * 3 (0-3) 100-166 (-66)
* ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΑΦΝΗ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΗΛΘΕ.
 

Χ: Ο ΠΡΩΤΟΣ ΣΕ ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΟΜΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΤΡΙΤΗ ΟΜΑΔΑ

Ψ: Ο ΕΤΕΡΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΤΡΙΤΗ ΟΜΑΔΑ

 

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ – ΑΓΩΝΕΣ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Τρίτη 02/08/16 19:30 ΜΠΟΕΜΗΔΕΣ – ΚΕΣΕΔΕΣ (Π1)
21:30 ALL STARS – BACK TO BACK (Π3)
Τετάρτη 03/08/16 19:30 ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ – ZAMFO (Π2)
21:30 ΑΥΛΩΝΑΡΙ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ (Π4)

 

ΑΓΩΝΕΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Παρασκευή 05/08/16 21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Π1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Π3 (Η1)
Σάββατο 06/08/16 21:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Π2 – ΝΙΚΗΤΗΣ Π4 (Η2)

 

ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΛΙΚΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛ.
Δευτέρα 08/08/16 19:30 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η1 – ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Η2

21:30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ Η1 – ΝΙΚΗΤΗΣ Η2

 

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΚΟΡΕΡ 31-07-2016

 

Α/Α ΠΑΙΚΤΗΣ (ΟΜΑΔΑ) ΠΟΝΤΟΙ
1. ΝΑΣΑΚΗΣ ΘΥΜΙΟΣ (ZAMFO) 82
2. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ) 67
3. ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (BACK TO BACK) 66
4. ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΛΚΗΣ (ALL STARS) 51
5. ΘΩΜΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ) 50

Σχετικά άρθρα

Πάει για κούπα και στο Κατάρ ο Μπρατσιάκος! (video)

pannikolaou

Κοντά στις πληγείσες περιοχές το ”Μπαρουτόξυλο”

pannikolaou

Τουρνουά 3 on 3 στην Κύμη 31/7-2/8 με σούπερ δώρο για τον νικητή!

pannikolaou